eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Najczęściej cytowane media XI 2021. Liderami Wp.pl, RMF FM i Onet.pl

Najczęściej cytowane media XI 2021. Liderami Wp.pl, RMF FM i Onet.pl

2021-12-17 11:02

Najczęściej cytowane media XI 2021. Liderami Wp.pl, RMF FM i Onet.pl

WP.pl numerem jeden najczęściej cytowanych mediów © svort - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (11)

Kolejny miesiąc bez zmian liderów rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów autorstwa Instytutu Monitorowania Mediów. W listopadzie 2021 roku na podium utrzymały się portal Wp.pl, radio RMF FM i Onet.pl.

Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media X 2021. Liderem Wp.pl

Portal Wp.pl cytowano niemal 4,6 tys. razy, radio RMF FM doczekało się 3,7 tys. wzmianek wyprzedzając Onet.pl z 2,7 tys. wzmianek. Wp.pl cytowano głównie za sprawą głośnego materiału redakcji na temat działań wiceministra sportu i turystyki Łukasza Mejzy, którego firma reklamowała leczenie nieuleczalnych chorób, w tym nowotworów za dziesiątki tysięcy dolarów.

Największy skok w rankingu - o 5 oczek - odnotowało Radio ZET z wynikiem 1,9 tys. odwołań w innych tytułach. Na radio inni redaktorzy powoływali się między innymi w związku z rozmową redakcji z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską, który wówczas zapowiadał czarny scenariusz sytuacji epidemiologicznej w kraju 40 tys. zachorowań na COVID-19 dziennie.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze media - listopad 2021

Ranking główny za listopad 2021 otwiera portal WP z wynikiem aż 4,6 tys. cytowań.


Prasa


W listopadzie 2021 roku najczęściej cytowanym tytułem prasowym była Rzeczpospolita z wynikiem 1,5 tys. cytowań. Na miejscu drugim uplasował się Fakt z wynikiem 1,3 tys. powołań. Gazeta Wyborcza z blisko 1,1 tys. cytowań na trzecim miejscu podium.

Największy awans - o 13 oczek - odnotował Press, na który inne media powoływały się 404 razy głównie w związku z informacją o śmierci dziennikarza Kamila Durczoka, którą redakcja podała jako pierwsza.

fot. mat. prasowe

Prasa

Rzeczpospolita niezmiennie liderem rankingu mediów prasowych.


Tygodniki i dwutygodniki


Najczęściej cytowane tygodniki i dwutygodniki listopada 2021 to kolejno: Newsweek z wynikiem 185 cytowań, Do Rzeczy - 178 cytowań i Gazeta Polska (93). Na tygodnik Newsweek powoływano się w związku z wywiadem z przewodniczącym PO Donaldem Tuskiem, który w rozmowie z redakcją wyznał, że ma plan, który mógłby poprowadzić zjednoczoną opozycję w kierunku zwycięstwa.

fot. mat. prasowe

Tygodniki i dwutygodniki

Newsweek najbardziej opiniotwórczym tygodnikiem listopada.


Miesięczniki i dwumiesięczniki


Pierwsze miejsce rankingu najbardziej opiniotwórczych miesięczników i dwumiesięczników zajmuje miesięcznik Press z liczbą 404 cytowań. Forbes z liczbą 102 powołania uplasował się na pozycji drugiej. Na miejscu trzecim - Twój Styl.

fot. mat. prasowe

Miesięczniki i dwumiesięczniki

Press na pierwszym miejscu wśród miesięczników i dwumiesięczników.


Telewizja


Wśród stacji telewizyjnych w listopadzie 2021 liderem została ponownie TVN24 z wynikiem 2,5 tys. powołań. Kolejne miejsca podium zajęły: Polsat News z liczbą 1,8 tys. i TVN.

W rankingu pojawiła się TV Republika, zajmując od razu ósme miejsce. Na redakcję stacji powoływano się 175 razy głównie za sprawą rozmowy z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską, który na antenie podsumowywał w liczbach czwartą falę zachorowań na COVID-19 i mówił o sposobach na jej spowolnienie.

fot. mat. prasowe

Telewizja

TOP3 mediów telewizyjnych to TVN24, Polsat News i TVN.


Radio


RMF FM z 3,7 tys. cytowań ponownie zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych. Druga pozycja należy do Radia Zet, które cytowano w październiku 1,9 tys. razy. Polskie Radio 24 na miejscu trzecim.

fot. mat. prasowe

Radio

Podium stacji radiowych w kraju zajmują RMF FM, Radio ZET i Polskie Radio 24,


Portale internetowe


Wp.pl został ponownie liderem w rankingu najbardziej opiniotwórczych portali internetowych. W listopadzie portal odnotował 4,6 tys. cytowań. Za nim Onet.pl z liczbą 2,7 tys. powołań, a podium zamyka Interia.pl na poziomie 1,8 tys.

fot. mat. prasowe

Portale internetowe

WP numerem jeden wśród portali internetowych.


Najbardziej opiniotwórcze media ekonomiczne i biznesowe


Podium najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych o profilu ekonomiczno – biznesowym za listopad niezmiennie tworzą redakcje Rzeczpospolitej, Dziennika Gazety Prawnej i Pulsu Biznesu. Miejsce czwarte stale zajmuje magazyn Forbes, a ranking zamyka Parkiet. Wśród portali internetowych najczęściej cytowano kolejno: Money, Businessinsider, Bankier, 300gospodarka i Wnp.

fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne i biznesowe – prasa

Podium najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych o profilu ekonomiczno – biznesowym za listopad niezmiennie tworzą redakcje Rzeczpospolitej, Dziennika Gazety Prawnej i Pulsu Biznesu.


fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne i biznesowe – portale

Wśród portali internetowych najczęściej cytowano kolejno: Money, Businessinsider, Bankier, 300gospodarka i Wnp.


Media regionalne


e wzrostem o jedno oczko i wynikiem 84 cytowań Radio Wrocław wraca na miejsce pierwsze rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych listopada 2021. Na stację dziennikarze innych redakcji w kraju głównie powoływali się w związku z rozmową Radia Wrocław z wiceministrem edukacji i nauki Marzeną Machałek, która informowała, że w skali kraju wówczas zaszczepionych było około 37 proc. młodych ludzi. Miejsce drugie należy do Radia Kraków, które w listopadzie cytowano w innych mediach 83 razy - najczęściej w sprawie rozmowy redakcji na temat ewentualnych obostrzeń covidowych z wicemarszałkiem Sejmu Ryszardem Terleckim. Miejsce trzecie zajmuje stacja Radio dla Ciebie z wynikiem 79 powołań.

fot. mat. prasowe

Media regionalne

Radio Wrocław wraca na pozycję lidera kategorii mediów regionalnych.


Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 43 010 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się cytowania ze wskazaniem nazwy mediów prasowych, serwisów internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1-30 listopada 2021 roku.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: