eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Internet a polityka przed wyborami

Internet a polityka przed wyborami

2006-09-16 00:01

Swoje profile w społecznościach internetowych grono.net oraz linkedin.com uruchomiła Hanna Gronkiewicz-Waltz. To nowa koncepcja - do tej pory swoją internetową działalność politycy opierali przede wszystkim na blogach.

Przeczytaj także: Świadomość obywatelska u młodych internautów

"Doceniam wspólnotowy kontekst internetu oraz fakt, jak bardzo ułatwia on dialog między ludźmi. Ponieważ blog jako narzędzie nieco się zużył, postanowiłam swoją internetową aktywność skupić gdzie indziej" - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, uzasadniając swoje nowe przedsięwzięcie.

Ostatnio internet przeżywa prawdziwy szturm środowisk politycznych. Z pewnością ma to związek m.in. ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Blogi polityków to już zjawisko masowe, które znacznie spowszedniało w ciągu minionych kilku miesięcy. Swoje internetowe dzienniki prowadzą m.in.: Kazimierz Marcinkiewicz, Waldemar Pawlak, czy Tomasz Szczypiński. Opcja polityczna nie ma tu większego znaczenia, liczą się tysiące wejść i możliwość zaprezentowania swoich poglądów na szerszym forum.

Społeczności internetowe to środki działań stosunkowo nowe i bardziej przyszłościowe. Ich użytkowników na całym świecie można już liczyć w milionach. Nie dziwi zatem zainteresowanie polityków tymi środowiskami. Dzięki takim serwisom możliwe jest bezpośrednie dotarcie do znacznej liczby internautów o sprecyzowanych zainteresowaniach i poglądach. Politycy - jak widać - coraz chętniej wykrzystują potencjał internetu, szczególnie gdy ten może pomóc w walce o elektorat.

oprac. : Mediarun.pl Mediarun.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: