eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Jarosław Kaczyński najpopularniejszym politykiem na Twitterze

Jarosław Kaczyński najpopularniejszym politykiem na Twitterze

2021-09-09 13:02

Jarosław Kaczyński najpopularniejszym politykiem na Twitterze

Który polityk jest najpopularniejszy na Twitterze? © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Jarosław Kaczyński jest najpopularniejszym polskim politykiem na Twitterze - wynika z analizy przeprowadzonej przez Instytut Przywództwa. O prezesie PiS wspomniano ponad 55 tysięcy razy. Drugie miejsce zajął Mateusz Morawiecki, a trzecie - Donald Tusk.

Przeczytaj także: Politycy w mediach w 2021 roku: liderami Morawiecki, Duda i Dworczyk

Z analizy wynika, że o Mateuszu Morawieckim wspomniano na Twitterze ponad 54 tysięcy razy, a o Donaldzie Tusku - ponad 51 tysięcy razy.

fot. mat. prasowe

Najpopularniejsi polscy politycy na Twitterze

Jarosław Kaczyński najpopularniejszym politykiem na Twitterze.


Jak się okazuje, nie trzeba mieć konta na Twitterze, żeby być najpopularniejszym politykiem w tym serwisie społecznościowym.
Prezes PiS, będący obecnie najbardziej wpływową osobą polskiej polityce zupełnie nie udziela się w social mediach. Pomimo tego, to o nim dyskutują użytkownicy serwisu – mówi Piotr Gąsiorowski, prezes Instytutu Przywództwa.

Zaraz za podium najpopularniejszych polityków Twittera znaleźli się: Andrzej Duda (46,44 tys.), Szymon Hołownia (20,20 tys.) i Przemysław Czarnek (17,72 tys.). Ponad 10 tysięcy razy wspomniano także o Rafale Trzaskowskim (15,65 tys.), Michale Dworczyku (11,03 tys.) i Borysie Budce (10,25 tys.).

Wyrazistość wzbudza zainteresowanie


Dziesiąte miejsce w rankingu zajmuje Grzegorz Braun, wyprzedzając chociażby Marszałek Sejmu, Ministra Sprawiedliwości czy Ministra Zdrowia. – Na przykładzie przedstawiciela Konfederacji, który zajął zaskakująco wysokie miejsce, widzimy, że wyraziste, czasem kontrowersyjne poglądy mogą wzbudzać zainteresowanie, ale nie zawsze przekładają się na polityczny wpływ. Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, pełni odpowiedzialną funkcję, ale jego osoba nie wzbudza takich dyskusji. Jest na 33. miejscu – wskazuje Gąsiorowski.

Lider PSL pod koniec trzeciej dziesiątki


Na 29. miejscu znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz lider PSL, którego partia obecnie nie przekracza progu wyborczego.
Partie polityczne potrzebują liderów, którzy potrafią wzbudzić zainteresowanie, gdyż same stanowisko to za mało. Przywódcy PiS, PO i Polska 2050, ugrupowań, które cieszą się największym poparciem, zajmują kolejno pierwsze, trzecie i piąte miejsce w rankingu. Aby odbudować poparcie Kosiniak-Kamysz, powinien zastanowić się nad przekazem, który zainteresuje wyborców – podsumowuje ekspert.

fot. mat. prasowe

Liczba wzmianek na portalu Twitter (w tys.) - pierwsza 30

O prezesie PiS wspomniano ponad 55 tysięcy razy.


Jak powstał ranking
Instytut Przywództwa, za pomocą Brand 24, przeanalizował liczbę wzmianek o wybranych liderach politycznych na Twitterze w okresie pół roku od 6 marca 2021 r. do 6 września 2021 r. Wydźwięk (pozytywny lub negatywny) wpisów nie był oceniany. W rankingu uwzględniono także wpisy, które zawierały powszechnie używane skróty (np. w przypadku prezydenta Andrzeja Dudy - PAD, prezesa Jarosława Kaczyńskiego PJK, itd.). Ze względu na wykorzystanie skrótów przez użytkowników także w innym kontekście, niezwiązanym z analizowanym tematem, możliwy jest minimalny margines błędu.


oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: