eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najlepsi pracodawcy 2021 według Polaków. Samsung liderem

Najlepsi pracodawcy 2021 według Polaków. Samsung liderem

2021-06-18 09:22

Najlepsi pracodawcy 2021 według Polaków. Samsung liderem

Samsung Electronics Polska najlepszym pracodawcą © gustavofrazao - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Kto według Polaków jest najbardziej atrakcyjnym pracodawcą? Z badania Randstad Employer Brand Research 2021 wynika, że jest to Samsung Electronics Polska. Na podium znalazły się także Volvo Polska i Polskie Linie Lotnicze LOT.

Przeczytaj także: Branża kosmetyczna i farmaceutyczna to najlepsze miejsca pracy

Badanie Randstad Employer Brand Research 2021 zostało przeprowadzone na próbie blisko 5 tysięcy respondentów w wieku od 18 do 64 lat, osób pracujących, uczących się lub poszukujących zatrudnienia.

Samsung Electronics Polska już po raz trzeci został uznany najbardziej atrakcyjnego pracodawcę. Zdaniem ankietowanych marka ta najmocniej kojarzona jest z dobrą kondycją finansową, dobrą reputacją oraz możliwością rozwoju zawodowego.

Drugie miejsce w rankingu zajmuje firma z branży motoryzacyjnej Volvo Polska. Badani kojarzą tego pracodawcę z dobrą kondycją finansową, reputacją, wysokimi wynagrodzeniami i atrakcyjnymi benefitami.

Na trzecim miejscu zestawienia pojawiły się Polskie Linie Lotnicze LOT. Z tym pracodawcą respondenci kojarzą przede wszystkim atrakcyjne pensje i ofertę benefitów, możliwości rozwoju kariery oraz dobrą reputację przedsiębiorstwa.

Tuż za podium uplasowała się Kompania Piwowarska S.A., a na miejscu piątym Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.

fot. mat. prasowe

Top 10 najbardziej atrakcyjnych pracodawców

Samsung Electronics Polska Sp. z o.o., Volvo Polska Sp. z o.o. i Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. to najbardziej atrakcyjni pracodawcy.


W pierwszej dziesiątce znalazły się dwie firmy z sektora nowoczesnych technologii, dwie firmy motoryzacyjne, dwa przedsiębiorstwa z branży lotniczej, firma farmaceutyczna, producent sprzętu AGD, firma z sektora surowcowego i z branży spożywczej. W tym gronie są też dwie spółki Skarbu Państwa.

W badaniu Randstad Employer Brand Research ankietowani określają, czy według nich dana firma jest atrakcyjnym miejscem pracy. Na ich ocenę wpływ mają poszczególne czynniki analizowane w badaniu, wśród nich m.in. stabilność zatrudnienia, satysfakcjonujące wynagrodzenie, perspektywy rozwoju zawodowego, równowaga między życiem zawodowym a prywatnym czy przyjazna atmosfera w miejscu pracy.

Pod względem poziomu wynagrodzeń i oferty benefitów w całym badaniu najlepiej oceniona została spółka KGHM Polska Miedź. Przyjazna atmosfera pracy jest szczególnie doceniana w firmie EMC Instytut Medyczny, działającej w branży prywatnej opieki zdrowotnej. Ten pracodawca, zdaniem respondentów, wyróżnia się też pod względem możliwości rozwoju zawodowego. W kwestii zarówno stabilności zatrudnienia, jak finansowej kondycji firmy liderem jest Polski Koncern Naftowy ORLEN, a równowaga między życiem zawodowym a prywatnym jest domeną firmy z branży informatycznej – Atos Origin IT Services.

W kwestii oceny reputacji firmy uczestnicy badania najlepiej ocenili producenta z branży motoryzacyjnej Toyota Motor Manufacturing Poland, a oferowane możliwości pracy zdalnej – w firmie Capgemini Polska. Zdaniem respondentów firma farmaceutyczna ZF Polpharma najlepiej dba o bezpieczne środowisko pracy w czasie epidemii Covid-19. Badani doceniają natomiast społeczne zaangażowanie firmy Eko Okna.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: