Branża kosmetyczna i farmaceutyczna to najlepsze miejsca pracy
2021-05-13 13:09
Branża farmaceutyczna i kosmetyczna to najlepsze miejsce pracy © pixabay.com
Przeczytaj także: Najlepsi pracodawcy: które branże najbardziej atrakcyjne dla pracowników?
Polacy badani przez Randstad wskazali jako najatrakcyjniejsze miejsce pracy branżę kosmetyczną i farmaceutyczną (54 proc. wskazań). Na podium znalazły się także branża AGD (52 proc.) oraz motoryzacyjna (51 proc.). Tuż za podium uplasowała się branża medyczna z 49 proc. wskazań. Zestawienie najlepiej ocenianych branż zamykają branża spożywcza (36 proc.), handel detaliczny (35 proc.) i ochrona (34 proc.).fot. mat. prasowe
Najatrakcyjniejsze miejsca pracy - branże
Jakie czynniki przesądzały o atrakcyjności danego pracodawcy? Pandemia miała wpływ na wskazania ankietowanych. Nieistotne okazały się wynagrodzenia i benefity. O atrakcyjności danej branży decydowała najczęściej jej dobra kondycja finansowa. Oprócz niej, trzy najlepiej ocenione sektory wyróżniało bezpieczne środowisko pracy w okresie Covid-19 (branża farmaceutyczna i kosmetyczna) oraz bardzo dobra reputacja firm z sektora (AGD, motoryzacja). Trzy najlepsze branże cechowała także stabilność zatrudnienia.
Również w pozostałych przypadkach, obok sytuacji finansowej pracodawcy, ankietowani doceniali stabilność zatrudnienia. Dotyczy to szczególnie sektorów surowców i paliw, energetycznego oraz FMCG. Bezpieczne środowisko pracy w czasie pandemii przypisywano nowoczesnym usługom dla biznesu, branży drzewnej i papierniczej, telekomunikacji i IT, bankowości i ubezpieczeniom oraz ochronie. Dobrą reputacją, zdaniem badanych, cieszą się – poza sektorem AGD i motoryzacyjnym – firmy zajmujące się komponentami motoryzacyjnymi, produkcją a także elektroniką i elektrotechniką. Możliwość rozwoju zawodowego badani przypisali tylko branży medycznej.
fot. mat. prasowe
Jakie czynniki charakteryzują poszczególne firmy z branży?
Randstad Employer Brand Research to międzynarodowe badanie przeprowadzane w 34 rynkach obejmujących 80 proc. światowej gospodarki na próbie ponad 190 tys. respondentów. W Polsce przepytano niemal 5 tys. ankietowanych w wieku od 18 do 64 roku życia. Badanymi były osoby pracujące jak i bezrobotne, oraz studenci.
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)