eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Branża kosmetyczna i farmaceutyczna to najlepsze miejsca pracy

Branża kosmetyczna i farmaceutyczna to najlepsze miejsca pracy

2021-05-13 13:09

Branża kosmetyczna i farmaceutyczna to najlepsze miejsca pracy

Branża farmaceutyczna i kosmetyczna to najlepsze miejsce pracy © pixabay.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Ostatni rok ze względu na pandemię COVID-19 był szczególnie trudny dla pracowników. Co w tym okresie doceniali oni najbardziej u pracodawców? Z badania Randstad Employer Brand Research wynika, że była to stabilność zatrudnienia. A największą zdaniem ankietowanych zapewniali pracodawcy z branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Przeczytaj także: Najlepsi pracodawcy: które branże najbardziej atrakcyjne dla pracowników?

Polacy badani przez Randstad wskazali jako najatrakcyjniejsze miejsce pracy branżę kosmetyczną i farmaceutyczną (54 proc. wskazań). Na podium znalazły się także branża AGD (52 proc.) oraz motoryzacyjna (51 proc.). Tuż za podium uplasowała się branża medyczna z 49 proc. wskazań. Zestawienie najlepiej ocenianych branż zamykają branża spożywcza (36 proc.), handel detaliczny (35 proc.) i ochrona (34 proc.).

fot. mat. prasowe

Najatrakcyjniejsze miejsca pracy - branże

W pierwszej trójce najlepiej ocenianych branż były kosmetyczna i farmaceutyczna (54 proc.), AGD (52 proc.) oraz motoryzacyjna (51 proc.).


Jakie czynniki przesądzały o atrakcyjności danego pracodawcy? Pandemia miała wpływ na wskazania ankietowanych. Nieistotne okazały się wynagrodzenia i benefity. O atrakcyjności danej branży decydowała najczęściej jej dobra kondycja finansowa. Oprócz niej, trzy najlepiej ocenione sektory wyróżniało bezpieczne środowisko pracy w okresie Covid-19 (branża farmaceutyczna i kosmetyczna) oraz bardzo dobra reputacja firm z sektora (AGD, motoryzacja). Trzy najlepsze branże cechowała także stabilność zatrudnienia.

Również w pozostałych przypadkach, obok sytuacji finansowej pracodawcy, ankietowani doceniali stabilność zatrudnienia. Dotyczy to szczególnie sektorów surowców i paliw, energetycznego oraz FMCG. Bezpieczne środowisko pracy w czasie pandemii przypisywano nowoczesnym usługom dla biznesu, branży drzewnej i papierniczej, telekomunikacji i IT, bankowości i ubezpieczeniom oraz ochronie. Dobrą reputacją, zdaniem badanych, cieszą się – poza sektorem AGD i motoryzacyjnym – firmy zajmujące się komponentami motoryzacyjnymi, produkcją a także elektroniką i elektrotechniką. Możliwość rozwoju zawodowego badani przypisali tylko branży medycznej.

fot. mat. prasowe

Jakie czynniki charakteryzują poszczególne firmy z branży?

Trzy najlepiej oceniane sektory poza stabilnością finansową wyróżniały bezpieczne środowisko pracy w okresie Covid-19, bardzo dobra reputacja firm z sektora i stabilność zatrudnienia.


Randstad Employer Brand Research to międzynarodowe badanie przeprowadzane w 34 rynkach obejmujących 80 proc. światowej gospodarki na próbie ponad 190 tys. respondentów. W Polsce przepytano niemal 5 tys. ankietowanych w wieku od 18 do 64 roku życia. Badanymi były osoby pracujące jak i bezrobotne, oraz studenci.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: