eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Zabezpiecz PESEL w Orange - teraz dla firm

Zabezpiecz PESEL w Orange - teraz dla firm

2020-12-22 00:22

Zabezpiecz PESEL w Orange - teraz dla firm

Zabezpiecz PESEL teraz dla firm © Tanusha - Fotolia.com

Usługa Zabezpiecz PESEL od Orange będzie teraz dostępna także dla firm. Umożliwi ona przedsiębiorcom ochronę ich danych oraz weryfikację wiarygodności partnerów biznesowych.

Przeczytaj także: Zabezpiecz PESEL w Orange

Klienci indywidualni mogą korzystać z usługi Zabezpiecz PESEL od maja br. Teraz dostępna będzie wersja dla firm. W obu odsłonach usługa chroni przed nieuprawnionym wykorzystaniem ich danych – np. do założenia firmy czy zaciągnięcia kredytu. Jeśli ktoś spróbuje użyć zarejestrowanego w usłudze numeru PESEL do takich celów, klient otrzyma powiadomienie o próbie nadużycia. Informację otrzyma także wtedy, gdy jego numer PESEL zostanie dopisany do bazy Krajowego Rejestru Długów (KRD).

W ramach usługi Zabezpiecz PESEL dla firm, przedsiębiorca zyskuje także dostęp do monitorowania NIP-u swoich kontrahentów i otrzymuje powiadomienia o wpisaniu wskazanej firmy do rejestru długów, co pozwala na ocenę jej wiarygodności jako partnera biznesowego.

Może także sprawdzić, kto w ciągu ostatniego roku wykorzystał jego PESEL, czy w KRD znajdują się negatywne wpisy powiązane z tym numerem, lub jako konsument dopisać do bazy KRD dłużnika, który zalega z zapłatą.

Zabezpiecz PESEL – jak skorzystać?


Klienci biznesowi mogą aktywować usługę podczas zakupu lub przedłużenia umowy na usługi mobilne i pakiety Orange Love dla Firm. Pierwszy miesiąc korzystania z Zabezpiecz PESEL jest darmowy, po tym czasie usługa kosztuje 8,12 zł miesięcznie netto. Można z niej zrezygnować w dowolnym momencie.

Po aktywacji usługi w Orange, klient otrzymuje SMS z linkiem do portalu - zabezpieczpesel.orange.pl. Po zarejestrowaniu się może aktywować wybrane przez siebie rodzaje monitoringu. W portalu będzie miał także dostęp do raportów o swojej sytuacji i monitorowanych przez siebie podmiotach gospodarczych.

Właściciel biznesu może zamówić usługę nie tylko dla siebie, ale także dla innej osoby (np. pracownika czy członka rodziny), która nie musi być klientem Orange. Wystarczy, że przekaże jej SMS z linkiem aktywacyjnym.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


myPhone Up Smart LTE

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: