eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Grupa Polsat kupuje Interię

Grupa Polsat kupuje Interię

2020-05-04 10:32

Grupa Polsat kupuje Interię

Grupa Polsat kupuje Interię © alotofpeople - Fotolia.com

Telewizja Polsat zawarła z Bauer Media Group przedwstępną umowę nabycia Grupy Interia. Sfinalizowanie transakcji będzie możliwe po uzyskaniu przez Polsat zgody antymonopolowej od Prezesa UOKiK. Dla Grupy Polsat zakup Interii to strategiczna inwestycja w obszarze Internetu.

Przeczytaj także: Główny ekonomista Credit Agricole wygrywa ranking cytowań

Zgodnie z umową przedwstępną wartość transakcji wynosi 422 mln PLN i transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych Telewizji Polsat.

Grupa Interia jest czołowym graczem na polskim rynku mediów nowej generacji, docierającym do blisko 60% użytkowników Internetu w kraju. Z jej usług co miesiąc korzysta ponad 16 mln realnych użytkowników, a ilość odsłon stron Grupy Interia w sieci przekracza miesięcznie 1,3 miliarda.

Grupa Polsat to grupa medialno-telekomunikacyjna w Polsce posiadająca 5,7 mln klientów, którym świadczy usługi: telefonii komórkowej, płatnej telewizji i dostępu do Internetu. W skład Grupy Polsat wchodzą m.in.: Cyfrowy Polsat, Polkomtel, Telewizja Polsat, Netia oraz IPLA.

fot. alotofpeople - Fotolia.com

Grupa Polsat kupuje Interię

Telewizja Polsat zawarła z Bauer Media Group przedwstępną umowę nabycia Grupy Interia.


Dla Grupy Polsat zakup Interii to strategiczna inwestycja w obszarze Internetu. To wzmocnienie pozycji na dynamicznie rosnącym rynku reklamy online. To również dodatkowy kanał dystrybucji oraz monetyzacji treści produkowanych już obecnie na potrzeby 34 kanałów telewizyjnych z logiem Polsatu. Dla Grupy Polsat, Interia będzie również głównym polem działań marketingowych w Internecie całego jej portfolio usług i produktów.

Doradcą prawnym Telewizji Polsat przy transakcji był Greenberg Traurig Grzesiak sp.k. a Trigon pełnił rolę doradcy finansowego.


oprac. : eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Grupa Polsat, Interia, Polsat, fuzja, media

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: