eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Główny ekonomista Credit Agricole wygrywa ranking cytowań

Główny ekonomista Credit Agricole wygrywa ranking cytowań

2015-02-11 00:45

Główny ekonomista Credit Agricole wygrywa ranking cytowań

Jakub Borowski z Credit Agricole został najbardziej medialnym ekonomistą © nmann77 - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Jakub Borowski z Credit Agricole został najbardziej medialnym głównym ekonomistą ubiegłego roku. Na jego wypowiedzi dziennikarze prasy, radia i telewizji powoływali się aż 657 razy. Na drugiej pozycji, z dużą stratą do lidera, reprezentująca Bank Pocztowy Monika Kurtek.

Przeczytaj także: Telewizja bez kobiet, debata publiczna to męska rzecz?

Analiza „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” dowiodła, że w minionym roku wypowiedzi najchętniej cytowanego głównego ekonomisty pojawiły się w prasie, radiu i telewizji aż 657 razy. Wiceliderem zestawienia została przedstawicielka Banku Pocztowego, Monika Kurtek, której wypowiedzi powoływane były 383 razy. Na trzeciej pozycji Janusz Szewczak ze SKOK, cytowany 279 razy, a więc z dużą stratą do lidera. Tuż poza podium Wiktor Wojciechowski z Plus Banku oraz główny ekonomista Societe Generale – Jarosław Janecki.

Wypowiedzi Jakuba Borowskiego dotyczyły przede wszystkim bieżących prognoz gospodarczych, polityki fiskalnej oraz monetarnej. Komentarze głównego ekonomisty Credit Agricole – podobnie jak głównego ekonomisty SKOK - pojawiały się najczęściej w prasie (odpowiednio 331 i 154 razy). Natomiast w przypadku głównej ekonomistki Banku Pocztowego dominowała obecność radiowa (246).

fot. mat. prasowe

Top 5 głównych ekonomistów bankowych pod względem liczby publikacji od 1.01.-31.12.2014 r.

Polskie media najczęściej powoływały się na wypowiedzi głównego ekonomisty Credit Agricole


Największa aktywność medialna głównego ekonomisty Credit Agricole przypadła na lipiec oraz październik. W tych miesiącach liczba publikacji, w których wymieniono jego nazwisko, wyniosła odpowiednio 93 i 85. Z kolei Monika Kurtek szczyt popularności osiągnęła w sierpniu – w tym miesiącu przytoczono jej wypowiedzi 73 razy. Dziennikarze dosyć równomiernie przez cały rok cytowali materiały Janusza Szewczaka.

fot. mat. prasowe

Top 5 głównych ekonomistów bankowych pod względem liczby publikacji/prasa/radio/TV

Medium, które najczęściej korzystało z opinii ekonomistów, była prasa, tuż za nią radio.


Z danych dotyczących wskaźnika dotarcia analizowanych publikacji wynika, że wypowiedzi Moniki Kurtek miały największą wartość potencjalnych kontaktów odbiorców z przekazem (333 mln). W tej klasyfikacji główna ekonomistka Banku Pocztowego zamieniła się miejscem z Jakubem Borowskim (263 mln). Na miejscu trzecim uplasował się Jarosław Janecki z Societe Generale (niemal 133 mln), a na czwartym Grzegorz Maliszewski z Banku Millennium. Top 5 w tej kategorii zamyka Janusz Szewczak.

fot. mat. prasowe

Zmiany w czasie ukazywania się publikacji na temat Top 5 głównych ekonomistów bankowych

Tylko raz w ciągu całego roku Monika Kurtek z Banku Pocztowego okazała się dla mediów bardziej interesująca niż ekonomista Credit Agricole.

fot. mat. prasowe

Top 5 głównych ekonomistów bankowych pod względem wskaźnika dotarcia od 1.01.-31.12.2014 r.

Wskaźnik dotarcia publikacji określa, jak liczba informacji przekłada się na potencjalną liczbę osób, które zapoznały się z treścią przekazu.


Metodologia:
Badanie dotyczyło obecności w najbardziej opiniotwórczych mediach (prasie, radio, telewizji) głównych ekonomistów bankowych. Do analizy zakwalifikowano te banki, które miały w swoich strukturach stanowisko głównego ekonomisty. Badaniu poddano materiał pochodzący z monitoringu ponad 1000 tytułów prasowych oraz 100 stacji radiowych i telewizyjnych w okresie od stycznia do grudnia 2014 r. Wskaźnik dotarcia publikacji określa, jak liczba informacji przekłada się na potencjalną liczbę osób, które zapoznały się z treścią przekazu.

oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: