eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Pralki - preferencje konsumentów

Pralki - preferencje konsumentów

2014-07-31 13:46

Pralki - preferencje konsumentów

Raport Skąpiec.pl - pralki © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Porównywarka cen Skąpiec.pl przeanalizowała kryteria, jakimi kierują się Polacy przy kupnie pralki – jak się okazuje, najistotniejszym czynnikiem decydującym o wyborze danego urządzenia jest jego producent. W kategorii tej zwyciężyła marka Bosch. W dalszej kolejności znaczenie mają takie elementy jak głębokość pralki, jej pojemność czy sposób ładowania prania. Największa część klientów była w stanie przeznaczyć na zakup pralki kwotę w wysokości 1 000 złotych.

Przeczytaj także: Zakupy online: potencjał niekupujących

Pierwsza część raportu przedstawia, które z filtrów dostępnych w kategorii pralki były najczęściej wybierane przez internautów. Znalazło się tu również zestawienie najpopularniejszych modeli. Drugą część publikacji stanowią poradniki zakupowe przygotowane przez zaproszonych do raportu ekspertów.

Wyniki

Najważniejszym kryterium wyboru pralki okazał się jej producent. W okresie od marca do czerwca użytkownicy serwisu Skąpiec.pl najchętniej wybierali pralki firmy Bosch. Sprzętem tego producenta było zainteresowanych 17,1% internautów. W czołówce rankingu znalazły się również marki Electrolux (10,7%) oraz Samsung (9,9%).

Nie bez znaczenia okazała się głębokość pralki. Wśród internautów korzystających z usług serwisu Skąpiec.pl najwięcej uwagi przyciągały modele o głębokości 40 cm (21,9%). Podobną popularność zanotowały urządzenia, w których parametr ten przybrał wartość 45 cm (19%). Nieco mniejszą uwagę wzbudził sprzęt o głębokości 35 cm (9%).

Zdecydowana większość internautów (aż 68%) poszukiwała pralki ładowanej od przodu. Modele ładowane od góry wzbudziły zainteresowanie 32% użytkowników.

fot. mat. prasowe

Wybór pralki - preferencje Polaków

Najważniejszym kryterium wyboru pralki okazał się jej producent. W okresie od marca do czerwca użytkownicy serwisu Skąpiec.pl najchętniej wybierali pralki firmy Bosch.


Istotnym parametrem okazała się również pojemność pralki. Najpopularniejsze okazały się sprzęty o pojemności 6 kg (20%), 7 kg (16%) oraz 5 kg (13,6%).

Konsumenci zwrócili uwagę także na ilość obrotów. Prawie 30% z nich zaznaczała, że preferowana przez nich pralka powinna mieć 1200 obrotów na minutę. Nieco mniejsza grupa, 22% użytkowników, wybierała 1300 obr/min, zaś 17,4% - 1000 obr/min.

Jaka klasa energetyczna okazała się najbardziej popularna? Prawie połowa użytkowników Skąpiec.pl poszukiwała pralki w najwyższej klasie A+++. Drugą najczęściej wybieraną klasą była A++ (29,5%), zaś trzecią – A+ (12,6%).

W analizowanym okresie 28,5% potencjalnych kupujących było gotowych przeznaczyć na pralkę 1000 zł. Niewiele większą sumę, 1000-1200 zł byłoby w stanie zapłacić 16,7% internautów. Podobna grupa (16%) zaznaczała kwotę od 1200 do 1500 zł.


Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: