eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Aparat Sony Cyber-shot RX10

Aparat Sony Cyber-shot RX10

2013-10-17 00:16

Aparat Sony Cyber-shot RX10

Cyber-shot RX10 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Nowy, przeznaczony dla zwolenników lustrzanek cyfrowych aparat hybrydowy Cyber-shot RX10 nie ustępuje jakością obrazu ani funkcjonalnością większym i masywniejszym konstrukcjom. Pozwala za to uwiecznić na zdjęciach zróżnicowane tematy — bez konieczności dźwigania dodatkowych obiektywów.

Przeczytaj także: Aparat Sony α7

Niewymienny obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T* 24 – 200 mm (w przeliczeniu na format 35 mm) F2,8 wyróżnia się dużą zdolnością rozdzielczą, kojarzoną raczej z wymiennymi obiektywami do lustrzanek. Dzięki uniwersalnemu zakresowi ogniskowych — od szerokiego kąta do teleobiektywu — umożliwia wykonywanie nastrojowych portretów, pełnych ekspresji zdjęć krajobrazowych, fotografii natury, życia ulicy i wnętrz w świetle zastanym. Ponieważ minimalna odległość od obiektu wynosi zaledwie 3 cm, obiektyw z powodzeniem posłuży także do makrofotografii.

Kolejną cechą, której można by się spodziewać raczej po wymiennych obiektywach wyższej klasy, jest duża, wynosząca F2,8 jasność w całym zakresie ogniskowych. Umożliwia ona zdjęcia w słabszym oświetleniu bez nadmiernego zwiększania czułości ISO, a w połączeniu z 7-listkową przysłoną zapewnia miękki, atrakcyjny dla oka wygląd nieostrych fragmentów — tak zwany efekt „bokeh”. Podczas zdjęć z ręki w uzyskaniu ostrego obrazu pomaga ponadto wewnętrzny stabilizator Optical SteadyShot — efektywny nawet przy większych ogniskowych.

fot. mat. prasowe

Sony Cyber-shot RX10

Niewymienny obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T* 24 – 200 mm (w przeliczeniu na format 35 mm) F2,8 wyróżnia się dużą zdolnością rozdzielczą, kojarzoną raczej z wymiennymi obiektywami do lustrzanek.


Aparat Cyber-shot RX10 jest wygodny w trzymaniu i szczodrze wyposażony w funkcje ręcznego wyboru ustawień. Z łatwością zacznie go używać każdy, kto miał do czynienia z lustrzanką cyfrową. Niewymienny obiektyw jest idealnie dopasowany do dużego, czułego przetwornika obrazu. Trzeci element decydujący o świetnej jakości obrazu to unowocześniony procesor BIONZ X, który działa mniej więcej trzy razy szybciej niż poprzednie procesory BIONZ.

fot. mat. prasowe

Aparat Sony Cyber-shot RX10

Nowy, przeznaczony dla zwolenników lustrzanek cyfrowych aparat hybrydowy Cyber-shot RX10 nie ustępuje jakością obrazu ani funkcjonalnością większym i masywniejszym konstrukcjom.


Wykonana w technologii BSI matryca CMOS Exmor R typu 1,0" o efektywnej rozdzielczości ok. 20,2 megapiksela — identyczna z zastosowaną w uznanym modelu DSC-RX100 II — jest w przybliżeniu cztery razy większa od przetworników w standardowych aparatach kompaktowych, co przekłada się na jej dużą rozdzielczość i zdolność odwzorowania faktur. Uzupełnia ją unowocześniony procesor obrazu BIONZ X z takimi funkcjami, jak strefowa redukcja szumów i kompensacja dyfrakcji. Dzięki niemu zdjęcia wyglądają jeszcze bardziej szczegółowo.

fot. mat. prasowe

Nowy Sony Cyber-shot RX10

Aparat Cyber-shot RX10 jest wygodny w trzymaniu i szczodrze wyposażony w funkcje ręcznego wyboru ustawień.


Dzięki nowo opracowanemu, bezpośredniemu napędowi SSM, ściśle współpracującemu z przetwornikiem obrazu CMOS Exmor R i wydajnym procesorem BIONZ X, system nastawiania ostrości cechuje się dużą szybkością i efektywnością działania. Umożliwia między innymi śledzenie ostrości, czyli utrzymywanie jej na ruchomym obiekcie, nawet jeśli na chwilę zniknie on poza kadrem i pojawi się ponownie. Nowością jest funkcja nastawiania ostrości na oczy (Eye AF), która ułatwia uzyskanie idealnej ostrości pozowanych zdjęć portretowych, nawet gdy fotografowana osoba nie patrzy w obiektyw. Dodatkowo, trzy dostępne obecnie rozmiary ramki punktowego czujnika ostrości pomagają uniknąć przypadkowych błędów w nastawianiu ostrości, między innymi przy makrofotografii.

fot. mat. prasowe

Cyber-shot RX10

Imponujący potencjał fotograficzny idzie w parze z nie mniej fascynującymi możliwościami nagrywania filmów.


Imponujący potencjał fotograficzny idzie w parze z nie mniej fascynującymi możliwościami nagrywania filmów. Nowy procesor BIONZ X, mniej więcej trzy razy szybszy od swoich poprzedników, w pełni wykorzystuje dużą jasność obiektywu i na podstawie pełnych danych z matrycy generuje bardzo płynny, szczegółowy obraz filmowy Full HD. Zapis jest możliwy w progresywnym formacie 50p (AVCHD) lub „kinowym” 25p, z pełną kontrolą nad ustawieniami ekspozycji zapewnianą przez tryby P/A/S/M. Dzięki „czystemu” wyjściu HDMI film można kontrolować na zewnętrznym monitorze i kopiować na inne urządzenia.

fot. mat. prasowe

Najnowszy Cyber-shot RX10

Kolejną nowością w modelu RX10 jest kontrastowy wizjer OLED Tru-Finder o rozdzielczości aż 1,44 mln punktów. Kąt widzenia wyświetlanego w nim obrazu wynosi około 33°, jest więc wystarczająco szeroki, by wygodnie sprawdzać wszystkie szczegóły, aż po same krawędzie kadru.


Nadanie filmom odpowiedniej oprawy dźwiękowej ułatwia miernik poziomu dźwięku i funkcja regulacji poziomu nagrania. Dla pełniejszej kontroli nad jakością nagrania aparat jest wyposażony w gniazdo słuchawkowe. Pozwala ponadto na podłączenie zewnętrznego mikrofonu, a po dokupieniu adaptera XLR-K1M może nawet współpracować z profesjonalnymi mikrofonami, wyposażonymi w złącze sygnału symetrycznego typu Cannon (XLR).

Kolejną nowością w modelu RX10 jest kontrastowy wizjer OLED Tru-Finder o rozdzielczości aż 1,44 mln punktów. Kąt widzenia wyświetlanego w nim obrazu wynosi około 33°, jest więc wystarczająco szeroki, by wygodnie sprawdzać wszystkie szczegóły, aż po same krawędzie kadru. Komponowanie ujęć umożliwia również wyraźny, jasny, 3-calowy ekran LCD z technologią White Magic™. Można go odchylać w dół i w górę, co ułatwia fotografowanie aparatem trzymanym nad głową lub tuż nad ziemią.

fot. mat. prasowe

Nowy aparat Sony Cyber-shot RX10

Aparat jest intuicyjny i ergonomiczny w użyciu, a z myślą o zaawansowanych użytkownikach został wyposażony w szereg funkcji znanych z lustrzanek cyfrowych. Umieszczony na obiektywie pierścień przysłony może pracować w dwóch trybach.


W trosce o większą trwałość urządzenia i możliwość używania go nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych, lekki i sztywny korpus oraz wszystkie elementy sterujące są starannie uszczelnione, co chroni wewnętrzne podzespoły przed pyłem i wilgocią.

Aparat jest intuicyjny i ergonomiczny w użyciu, a z myślą o zaawansowanych użytkownikach został wyposażony w szereg funkcji znanych z lustrzanek cyfrowych. Umieszczony na obiektywie pierścień przysłony może pracować w dwóch trybach. Przy jej ręcznym nastawianiu słychać charakterystyczny „klik”, natomiast po włączeniu trybu bezstopniowego — przydatnego do nagrywania filmów, portretowania itp. — pierścień działa zupełnie bezgłośnie. Wyposażenie aparatu obejmuje również siedem przycisków o programowalnej funkcji oraz górny wyświetlacz LCD, przeznaczony do sprawdzania najważniejszych ustawień, w tym ekspozycji.

Zdjęcia o wysokiej rozdzielczości można oglądać bezpośrednio na telewizorach 4K, zapewniających czterokrotnie więcej szczegółów niż modele Full HD. Zgodność z technologią TRILUMINOS Colour oznacza, że przy wyświetlaniu zdjęć i filmów na telewizorze BRAVIA z ekranem TRILUMINOS Display obraz będzie zachwycał nadzwyczajnym bogactwem naturalnie wyglądających barw.

Wbudowane technologie Wi-Fi i NFC pozwalają jednym dotknięciem podłączać aparat do produktów z rodziny Xperia™, jak również do smartfonów i tabletów z systemem Android i technologią NFC. Zdjęcia z aparatu można bezprzewodowo prezentować na urządzeniach mobilnych oraz na telewizorach HD i innych urządzeniach podłączonych do sieci domowej. Po zainstalowaniu w telefonie aplikacji PlayMemories Mobile 3.0 możliwe staje się ponadto zdalne wyzwalanie migawki aparatu.

W ofercie Sony pojawi się również szereg dopasowanych do nowego modelu akcesoriów, które dodatkowo zwiększą jego możliwości. Luksusowa torba-osłona LCJ-RXE będzie chronić urządzenie przed kurzem i przypadkowymi uderzeniami. Podłączany do stopki Multi Interface mikrofon stereofoniczny ECM-XYST1M uzupełni obraz filmowy HD wyraźnymi dialogami i innymi dźwiękami z otoczenia, a doświetlenie sceny umożliwi lampa błyskowa o dużej mocy HVL-F43M lub lampa wideo na podczerwień HVL-LEIR1, wyposażona we własny system zasilania bateryjnego.

Nieduży, zintegrowany aparat cyfrowy Sony Cyber-shot RX10 można już rezerwować na stronie www.sony.pl, a jego sprzedaż w Europie rozpocznie się w połowie listopada.

Przeczytaj także: Aparat Sony α7R II Aparat Sony α7R II

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: