eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Aparat Sony α7

Aparat Sony α7

2013-10-16 09:40

Aparat Sony α7

Aparat Sony α7 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Nowy aparat α7 firmy Sony łączy potencjał pełnoklatkowej matrycy i wymiennej optyki z prawdziwie kompaktowymi wymiarami korpusu. Można nim wykonywać zdjęcia oraz nagrywać filmy, które wcześniej stanowiły domenę dużych aparatów najwyższej klasy. W żaden sposób nie ustępuje im jakością obrazu, wygodą użycia, funkcjonalnością czy sprawnością nastawiania ostrości.

Przeczytaj także: Aparat Sony SLT-A37

Wraz z bliźniaczym modelem α7R lekki i poręczny aparat α7 pozwala fotografom i filmowcom korzystać z wszystkich zalet przetwornika o wielkości klatki filmu małoobrazkowego, takich jak: większa czułość, szerszy zakres dynamiczny, mniejsza głębia ostrości, dzięki której nieostre fragmenty obrazu zyskują atrakcyjny, miękki wygląd, czy wreszcie współpraca z nowymi obiektywami do pełnoklatkowych matryc obrazu.

Piękny, wykonany z mocnego stopu magnezowego korpus α7 zaprojektowano z myślą o wygodzie użytkownika. Do wybierania ustawień służą w nim przednie i tylne pokrętło, kółko sterujące i pokrętło kompensacji ekspozycji. Można ich intuicyjnie używać, komponując ujęcia z użyciem kontrastowego wizjera XGA OLED Tru-Finder o wysokiej rozdzielczości lub uchylnego, 3-calowego ekranu LCD.

fot. mat. prasowe

Aparat Sony α7

Nowy aparat α7 firmy Sony łączy potencjał pełnoklatkowej matrycy i wymiennej optyki z prawdziwie kompaktowymi wymiarami korpusu.


Dzięki połączeniu pełnoklatkowej matrycy obrazu z nowym, wydajnym procesorem BIONZ X aparat α7 zapewnia profesjonalną jakość nagrywanych filmów Full HD i nawet przy słabym oświetleniu pozwala na uzyskanie wiernie odwzorowanego obrazu filmowego z bogatą kolorystyką i małą ilością szumu. Podczas filmowania można obecnie korzystać z ulepszonej funkcji Clear Image Zoom, uzyskując większe zbliżenia bez ograniczenia liczby pikseli. Zaawansowani wideofilmowcy z zadowoleniem powitają również takie profesjonalne rozwiązania, jak regulacja i kontrola poziomu dźwięku czy wyjście „czystego” sygnału HDMI, służące do wyświetlania filmu na zewnętrznym monitorze lub nagrywania go na inne urządzenie.

fot. mat. prasowe

Sony α7

Wbudowane technologie bezprzewodowe Wi-Fi i NFC pozwalają jednym dotknięciem łączyć aparat z produktami z rodziny Xperia™, jak również smartfonami i tabletami z systemem Android i technologią NFC.


Udoskonalony system Fast Hybrid AF, oparty na połączeniu szybkiej detekcji fazowej z dokładną detekcją kontrastu, jest obecnie wspomagany przez nowy algorytm przestrzennego wykrywania obiektów i w rezultacie należy do najszybszych systemów AF, jakie istnieją w aparatach pełnoklatkowych. Niezwykle dokładny system wykrywania oczu, pozwalający nadać priorytet nawet jednej źrenicy, umożliwi ostre ujęcie twarzy osoby, która jest częściowo odwrócona od obiektywu, nawet przy małej głębi ostrości. Wstępne nastawienie ostrości zapewnia szybki system AF, wykorzystujący 117 gęsto rozmieszczonych pól detekcji fazy. Po nim do precyzyjnej korekty ustawienia przystępuje 25-polowy system AF oparty na detekcji kontrastu.

fot. mat. prasowe

Nowy Sony α7

Do wybierania ustawień służą w nim przednie i tylne pokrętło, kółko sterujące i pokrętło kompensacji ekspozycji. Można ich intuicyjnie używać, komponując ujęcia z użyciem kontrastowego wizjera XGA OLED Tru-Finder o wysokiej rozdzielczości lub uchylnego, 3-calowego ekranu LCD.


Zdjęcia o wysokiej rozdzielczości można oglądać bezpośrednio na telewizorach 4K, które zapewniają czterokrotnie więcej szczegółów niż modele Full HD. Zgodność z technologią TRILUMINOS Colour oznacza, że przy wyświetlaniu zdjęć i filmów na telewizorze BRAVIA z ekranem TRILUMINOS Display obraz będzie zachwycał nadzwyczajnym bogactwem naturalnie wyglądających barw.

Wbudowane technologie bezprzewodowe Wi-Fi i NFC pozwalają jednym dotknięciem łączyć aparat z produktami z rodziny Xperia™, jak również smartfonami i tabletami z systemem Android i technologią NFC. Serwis PlayMemories Camera Apps oferuje z kolei szereg darmowych i płatnych aplikacji, między innymi dodatkowe filtry i efekty zdjęciowe, narzędzia i inne.

Dzięki nowej aplikacji „Wielokrotna ekspozycja” można z łatwością nałożyć na siebie szereg obrazów i uzyskać widowiskowe rezultaty z wykorzystaniem szeregu zaprogramowanych motywów artystycznych oraz ręcznych trybów mieszania obrazów.

Aparat α7 jest dostarczany z fabrycznie zainstalowaną aplikacją „Smart Remote Control”. Pozwala ona nastawiać ekspozycję i wyzwalać migawkę smartfonem. Bardzo przydaje się podczas zdjęć grupowych i autoportretowych z użyciem statywu. Automatyczne przesyłanie wykonanych zdjęć do urządzenia mobilnego umożliwia ich błyskawiczne sprawdzenie i zaprezentowanie.

fot. mat. prasowe

Nowy aparat Sony α7

Piękny, wykonany z mocnego stopu magnezowego korpus α7 zaprojektowano z myślą o wygodzie użytkownika.


Nowe obiektywy z mocowaniem typu E przeznaczone do pełnoklatkowych matryc obrazu

Sony oferuje również pięć nowych obiektywów z mocowaniem typu E, które w pełni wykorzystują potencjał pełnoklatkowej serii α7. Znajdziemy wśród nich dwa średniozakresowe obiektywy zmiennoogniskowe (Sony i Carl Zeiss), dwa stałoogniskowe modele Sonnar T* o dużej jasności oraz teleobiektyw zmiennoogniskowy typu G o wysokiej jakości. W sprzedaży pojawi się również nowy adapter mocowania, który pozwoli na korzystanie z obiektywów z mocowaniem typu A przeznaczonych do matryc pełnoklatkowych, takich jak kolejna nowość Sony: teleobiektyw zmiennoogniskowy SAL70200G2 70 – 200 mm F2,8 G SSM II.

fot. mat. prasowe

Nowy Sony α7

Dzięki połączeniu pełnoklatkowej matrycy obrazu z nowym, wydajnym procesorem BIONZ X aparat α7 zapewnia profesjonalną jakość nagrywanych filmów Full HD i nawet przy słabym oświetleniu pozwala na uzyskanie wiernie odwzorowanego obrazu filmowego z bogatą kolorystyką i małą ilością szumu.


Wraz z aparatem α7 pojawią się nowe akcesoria. Uchwyt VG-C1EM ułatwia wykonywanie zdjęć w układzie pionowym, a dzięki miejscu na dwa akumulatory NP-FW50 pozwala na wydłużenie czasu pracy aparatu. Ładowarka BC-TRW jest wyposażona w diodowy wskaźnik do kontroli stanu ładowania. Po podłączeniu do odpowiedniego kabla, zdalna stopka FA-CS1M umożliwi instalację lampy błyskowej poza stopką aparatu. W ofercie znajdzie się również luksusowa, skórzana torba LCS-ELCA, która zabezpieczy przenoszony aparat przed pobrudzeniem i porysowaniem.

fot. mat. prasowe

Sony α7 z obiektywem

Sony oferuje również pięć nowych obiektywów z mocowaniem typu E, które w pełni wykorzystują potencjał pełnoklatkowej serii α7.


Lekki, nieduży, pełnoklatkowy aparat cyfrowy z wymienną optyką Sony α7 można już rezerwować na stronie www.sony.pl, a jego sprzedaż w Europie rozpocznie się w połowie listopada.

Przeczytaj także: Aparat Sony α7R II Aparat Sony α7R II

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: aparat Sony, Sony α7, Sony, aparaty fotograficzne

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: