eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Aparat cyfrowy Sony α6000

Aparat cyfrowy Sony α6000

2014-02-13 11:46

Aparat cyfrowy Sony α6000

Aparat Sony α6000 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Firma Sony poinformowała, że w niedługim czasie na rynku pojawi się nowy korpus ILCE-6000, wyróżniający się najszybszym wśród aparatów z wymiennymi obiektywami działaniem systemu AFi. Nastawianie ostrości trwa zaledwie 0,06 sekundy. W rezultacie nowy model doskonale spisuje się w sytuacjach, z którymi nie radzi sobie wiele innych urządzeń: na przykład przy fotografowaniu ulotnego wyrazu twarzy albo atomowego serwu. A dzięki 24,3-megapikselowemu przetwornikowi obrazu Exmor APS HD CMOS i procesorowi BIONZ X każde zdjęcie odznacza się bogactwem szczegółów i faktur.

Przeczytaj także: Aparat Sony SLT-A37

Korpus α6000 wzbogaci gamę bezlustrowych aparatów Sony. Będzie oferowany w dwóch kusząco wyglądających wersjach: czarnej i tytanowej. A co najważniejsze, usatysfakcjonuje tych użytkowników, którzy doceniali wprawdzie małe wymiary i wagę aparatów bezlustrowych, ale nie chcieli rezygnować z szybkiego działania automatyki ostrości.

fot. mat. prasowe

Aparat Sony α6000

Nowy korpus α6000 wyróżnia się najszybszym wśród aparatów z wymiennymi obiektywami działaniem systemu AF


Szybkość działania systemu AF w korpusie α6000 — większa nawet niż w większości zaawansowanych lustrzanek — to zasługa opracowanego przez Sony, zaawansowanego systemu Fast Hybrid AF. Umieszczony w płaszczyźnie ogniskowej, 179-polowy czujnik AF oparty na detekcji fazy współpracuje z dokładnym systemem AF opartym na detekcji kontrastu. Takie połączenie nie tylko zapewnia największą wśród wszystkich aparatów z wymiennymi obiektywami szybkości systemu AF — umożliwia także fotografowanie w tempie aż 11 kl./s przy równoczesnym dokładnym śledzeniu ostrości. Aparatowi α6000 po prostu nic nie umknie — nawet sportowcy i szybko poruszające się zwierzęta. Na dodatek, system Fast Hybrid AF działa także przy nagrywaniu filmów.

fot. mat. prasowe

Aparat cyfrowy Sony α6000

Znajdujące się na górze korpusu pokrętło trybu i pokrętło sterujące pozwalają szybko i intuicyjnie wybrać żądane parametry ujęcia, bez odrywania wzroku od fotografowanej sceny


Wewnątrz niedużego, starannie zaprojektowanego korpusu kryje się znacznie więcej zaawansowanych rozwiązań. Należy do nich jasny, czytelny wizjer OLED Tru-Finder™. Poza komponowaniem ujęć umożliwia on podgląd ostrości, ekspozycji i wpływu zmian różnych ustawień na wygląd końcowego zdjęcia.

fot. mat. prasowe

Sony α6000

Umieszczony w płaszczyźnie ogniskowej, 179-polowy czujnik AF oparty na detekcji fazy współpracuje z dokładnym systemem AF opartym na detekcji kontrastu


Znajdujące się na górze korpusu pokrętło trybu i pokrętło sterujące pozwalają szybko i intuicyjnie wybrać żądane parametry ujęcia, bez odrywania wzroku od fotografowanej sceny. 7 przycisków o programowalnym działaniu — w tym dwa dedykowane przyciski funkcji użytkownika — umożliwia przypisanie łącznie 43 funkcji. Do doświetlenia portretów i ciemnych wnętrz można natomiast użyć wbudowanej lampy błyskowej.

Wbudowane Wi-Fi pozwala z łatwością przesyłać wykonane zdjęcia do telefonu; w przypadku wyposażonych w technologię NFC komputerów VAIO oraz smartfonów i tabletów Xperia™ z systemem Android nawiązywanie łączności sprowadza się do jednego dotknięcia. Jedno dotknięcie wystarcza też do uruchomienia funkcji Smart Remote Control, umożliwiającej użycie telefonu komórkowego do zdalnego wyzwalania migawki i wyświetlania zdjęć.

fot. mat. prasowe

Nowy Sony α6000

Aparat α6000 współpracuje z serwisem PlayMemories Camera Apps, oferującym szereg darmowych i płatnych aplikacji: efekty zdjęciowe, narzędzia i inne


Aparat α6000 współpracuje z serwisem PlayMemories Camera Apps, oferującym szereg darmowych i płatnych aplikacji: efekty zdjęciowe, narzędzia i inne. W rezultacie funkcjonalność korpusu może wzrastać stosownie do doświadczenia i ambicji użytkownika. Z chwilą wprowadzenia modelu α6000 pojawią się trzy nowe aplikacje. Smooth Reflection służy do wykonywania cudownych zdjęć przy długich czasach otwarcia migawki — bez troszczenia się o trudny, wymagający nieraz wieloletniej praktyki dobór ustawień ekspozycji. Liveview Grading to niezwykle proste w użyciu narzędzie do korygowania kolorów w obrazie filmowym. Dzięki niemu można zmieniać głębię kolorystyki, balans barw i nasycenie kolorów, kontrolując efekt w czasie rzeczywistym jeszcze przed dokonaniem nagrania. Aplikacja Star Trail pozwala z kolei wygenerować w aparacie piękny film ze smugami gwiazd, bez używania komputera ani mozolnego ręcznego montażu. Wystarczy wybrać jest z trzech dostępnych motywów[i] i rozpocząć filmowanie rozgwieżdżonego nieba. Więcej informacji na www.sony.net/pmca/. Oprócz tego, korpus α6000 jest zgodny z opracowanym przez Sony interfejsem API Camera Remote API.

Wraz z aparatem α6000 pojawią się przeznaczone do niego akcesoria — między innymi „skrojona na miarę” osłona LCS-EBC, chroniąca korpus przed zakurzeniem i porysowaniem w codziennym użytkowaniu. Umożliwia ona przesyłanie danych przez łącze USB, używanie funkcji NFC, a nawet instalację aparatu na statywie.

Aparat z wymiennymi obiektywami α6000 można już zamawiać na stronie www.sony.pl. Jego sprzedaż w Europie rozpocznie się w kwietniu 2014 r.

Przeczytaj także: Aparat Sony α7R II Aparat Sony α7R II

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: