eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Aparaty Sony Cyber-shot DSC-HX90 i DSC-WX500

Aparaty Sony Cyber-shot DSC-HX90 i DSC-WX500

2015-04-15 11:13

Aparaty Sony Cyber-shot DSC-HX90 i DSC-WX500

Sony WX500 - czerwony © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Sony przedstawił właśnie dwa nowe kompaktowe aparaty fotograficzne – Cyber-shot DSC-HX90 i DSC-WX500. Pomimo niewielkich rozmiarów modele mogą pochwalić się 30-krotnym zoomem optycznym, 5-osiowym systemem stabilizacji obrazu, przetwornikiem obrazu CMOS Exmor R™ o rozdzielczości 18,2 Mpx i odchylanym o 180° ekranem LCD.

Przeczytaj także: Aparat cyfrowy Sony Cyber-shot HX400V

Nowe aparaty łączą minimalne wymiary z dużym zoomem i bogatym zestawem technologii, które służą zapewnieniu znakomitego obrazu. Ich wyposażenie obejmuje przetwornik obrazu CMOS Exmor R™ o rozdzielczości 18,2 megapikseli i procesor BIONZ X™. Z myślą o fotografach, którzy preferują bardziej tradycyjny styl pracy, model HX90 pozwala na użycie wysuwanego wizjera OLED oraz pierścienia regulacyjnego, do którego można przypisać funkcję ręcznego nastawiania ostrości lub zaprogramowanych ustawień zoomu. Oba modele mają odchylany o 180° ekran LCD. Aparaty HX90 i WX500 są ponadto wyposażone w 5-osiowy system stabilizacji obrazu.

fot. mat. prasowe

Sony WX500 - czerwony

Pomimo niewielkich rozmiarów aparaty posiadają 30-krotny zoom


Obiektyw ZEISS Vario-Sonnar T z 30-krotnym zoomem optycznym i funkcją Clear Image Zoom 60x


Ogromny, 30-krotny zoom optyczny w miniaturowym korpusie jest wynikiem zastosowania wysokiej jakości obiektywu ZEISS Vario-Sonnar T*. Zaawansowana konstrukcja optyczna gwarantuje ostry obraz i minimalne zniekształcenia nawet przy dużych ogniskowych, przy których tania optyka nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej ostrości ani rozdzielczości. W razie gdyby 30-krotny zoom okazał się niewystarczający, można skorzystać z funkcji Clear Image Zoom, która zwiększa zakres do 60x. Przy tak dużych powiększeniach poważnym problemem stają się drgania aparatu, szczególnie widoczne przy nagrywaniu z ręki filmów Full HD. Oba modele są jednak wyposażone w technologię Optical SteadyShot z 5-osiowym systemem stabilizacji, która zapewnia skuteczną kompensację drgań.

fot. mat. prasowe

Sony WX500 - widok z góry

Akumulator aparatu pozwala na zrobienie około 400 zdjęć


Przetwornik CMOS Exmor R™ o rozdzielczości 18,2 megapiksela i procesor BIONZ X™


Wykonany w technologii BSI przetwornik obrazu CMOS Exmor R o rozdzielczości 18,2 Mpx uchwyci subtelne szczegóły każdej sceny. Nad zapewnieniem bogatej kolorystyki i realistycznego wyglądu fotografii oraz filmów Full HD czuwa natomiast zaawansowany procesor obrazu Sony BIONZ X.

fot. mat. prasowe

Sony WX500 - ekran LCD

Odchylany ekran pozwala w wygodny sposób zrobić autoportret


Precyzyjny wizjer elektroniczny OLED Tru-Finder™


Przy komponowaniu ujęć w słoneczne dni zaletą nie do przecenienia jest wbudowany w aparat HX90/HX90V wysuwany wizjer OLED Tru-Finder, który umożliwia podgląd jasnego, wyraźnego obrazu o dużym kontraście i żywej kolorystyce.
Przeczytaj także: Aparat Sony α7R II Aparat Sony α7R II

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: