eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Aparat Sony α3000

Aparat Sony α3000

2013-09-03 10:57

Aparat Sony α3000

Aparat Sony α3000 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu nowego aparatu α3000, który łączy wysoką jakość obrazu, funkcje ręcznego wyboru ustawień, wymienną optykę i artystyczne możliwości lustrzanki z bardzo łatwą obsługą.

Przeczytaj także: Aparat Sony SLT-A37

Aparat α3000 od pierwszej chwili zrobi dobre wrażenie na każdym, kto chce poprawić jakość wykonywanych przez siebie zdjęć. Jest wygodny w trzymaniu i pozwala twórczo kształtować wygląd obrazu. Do komponowania ujęć służy czytelny wizjer elektroniczny, a nowo zaprojektowany uchwyt poprawia wyważenie urządzenia i ułatwia jego bezpieczne trzymanie.

Dla dotychczasowych użytkowników kompaktów z niewymienną optyką prawdziwą rewelacją okaże się jakość obrazu. Wewnątrz aparatu α3000 kryje się bowiem duży, 20,1-megapikselowy przetwornik obrazu Exmor APS HD CMOS, który współpracuje z obiektywami z coraz liczniejszej rodziny produktów z mocowaniem typu E. Połączenie tych dwóch kluczowych elementów owocuje nieskazitelną szczegółowością zdjęć przedstawiających rozległe krajobrazy, życie ulicy czy kameralne portrety. Równie imponująco prezentują się filmy Full HD. Aby uzyskać zamierzony efekt, można wybrać tryb 50i, do nagrywania szybkiego ruchu, lub tryb 25p, w którym nagranie przypomina obraz oglądany w kinie.

fot. mat. prasowe

Aparat Sony α3000

Na aparacie można zamontować 18 wymiennych obiektywów z mocowaniem typu E i optyką Sony lub Carl Zeiss


Duży przetwornik to większa ilość przechwytywanego światła, która z kolei przekłada się na większą czułość i mniejszą ilość szumów. W rezultacie aparat pozwala z powodzeniem wykonać zdjęcia i nagrać film w warunkach, z którymi tak często nie poradzi sobie większość kompaktów i smartfonów, na przykład o zmierzchu lub w słabo oświetlonym wnętrzu.

Precyzja i komfort przy komponowaniu ujęć są zasługą jasnego, czytelnego wizjera elektronicznego Tru-Finder. Widoczny w nim podgląd pokrywa 100% kadru, podobnie jak w wysokiej klasy lustrzance. Wizjer pozwala też na wyświetlenie szeregu dodatkowych informacji, w tym siatki linii ułatwiających wypoziomowanie horyzontu. Dodatkową zaletą jest możliwość sprawdzenia, jak zmiany ustawień ekspozycji wpływają na wygląd komponowanego ujęcia.

fot. mat. prasowe

Sony α3000

Wewnątrz aparatu α3000 kryje się bowiem duży, 20,1-megapikselowy przetwornik obrazu Exmor APS HD CMOS


W miarę nabywania doświadczenia i rozwoju umiejętności w naturalny sposób pojawiają się w nowe potrzeby. Z myślą o nich aparat jest wyposażony w stopkę akcesoriów Multi Interface Shoe™. Można do niej między innymi podłączyć nową, mocną lampę błyskową HVL-F43M, która dzięki unikatowemu systemowi przemieszczania głowicy Quick Shift Bounce pozwala na tworzenie profesjonalnych efektów oświetleniowych i fotografowanie z wykorzystaniem światła odbitego, bez brzydko wyglądających, głębokich cieni. Do stopki można także podłączyć stereofoniczny mikrofon ECM-XYST1M, który zapewni lepszą ścieżkę dźwiękową i wyraźniejsze dialogi, albo zasilaną z własnego akumulatora lampę wideo HVL-LEIR1, doświetlającą sceny nagrywane na zabawie, w bardzo ciemnych pomieszczeniach itp.

fot. mat. prasowe

Nowy Sony α3000

Wizjer pozwala na wyświetlenie szeregu dodatkowych informacji, w tym siatki linii ułatwiających wypoziomowanie horyzontu


Osoby o artystycznych zamiłowaniach na pewno zainteresuje możliwość przetwarzania obrazu z użyciem 15 efektów, takich jak zdjęcie retro, miniatura czy częściowy kolor. Uzyskanie ciaśniejszego, profesjonalnie wyglądającego kadrowania portretów, zbliżeń, a nawet ruchomych obiektów ułatwi natomiast funkcja automatycznego kadrowania obrazu.

W odróżnieniu od prostych aparatów automatycznych, aparat Sony α3000 zapewnia dostęp do całego arsenału środków ekspresji twórczej. Można do niego zamontować 18 wymiennych obiektywów z mocowaniem typu E i optyką Sony lub Carl Zeiss, w tym dwa konwertery oraz obiektyw portretowy SEL50F18 w nowej wersji w kolorze czarnym. Oferta modeli obejmuje teleobiektywy, szkła szerokokątne i do zdjęć makro, a także uniwersalne konstrukcje zmiennoogniskowe, przeznaczone do zabrania w podróż i do zdjęć na co dzień.

Nowością w gamie jest obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar T E 16 – 70 mm F4 ZA OSS (SEL1670Z): uniwersalny, średni zoom ze stabilizatorem obrazu Optical SteadyShot. W ofercie pojawi się również model E PZ 18 – 105 mm F4 G OSS (SELP18105G): pierwszy obiektyw Sony G Lens™ do aparatów z mocowaniem typu E. Ta zaawansowana, wszechstronna konstrukcja jest wyposażona w stabilizator obrazu Optical SteadyShot oraz w cichy, płynnie działający system nastawiania zoomu, bardzo przydatny przy nagrywaniu filmów Full HD i fotografowaniu.

Podstawowa wersja handlowa posiada w komplecie obiektyw E 18-55/3,5-5,6 OSS.

Przeczytaj także: Aparat Sony Alfa 57 Aparat Sony Alfa 57

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Sony, aparat Sony, Sony α3000, aparaty cyfrowe

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: