eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Aparat cyfrowy Sony Cyber-shot HX400V

Aparat cyfrowy Sony Cyber-shot HX400V

2014-02-14 11:17

Aparat cyfrowy Sony Cyber-shot HX400V

Sony Cyber-shot HX400V © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

W najbliższych tygodniach do sklepów trafi nowy aparat Sony DSC-HX400V, wyróżniający się niezwykłymi możliwościami i stosunkowo małą wagą. Urządzenie doskonale nadaje się dla osób, które nie chcą zabierać ze sobą, ani dźwigać, wymiennych obiektywów. Konstruktorzy wyposażyli go w niewymienny obiektyw z imponującym, 50-krotnym zoomem optycznym, który sprawdzi się w każdej sytuacji: od fotografowania krajobrazów, spotkań rodzinnych i występów na żywo po mocne zbliżenia sportu i dzikiej przyrody.

Przeczytaj także: Aparat cyfrowy Sony Cyber-shot RX100 II

Wymagającym użytkownikom z pomocą przychodzi funkcja Clear Image Zoom 100x, jeszcze bardziej przybliżająca odległe obiekty. Stabilizator obrazu Optical SteadyShot z inteligentnym trybem aktywnym pomaga uzyskać ostre i stabilne filmy Full HD nawet przy nastawionym dużym zbliżeniu, przy którym nawet minimalne drgnienia ręki objawiają się zazwyczaj przykrymi w oglądaniu skokami obrazu filmowego.

fot. mat. prasowe

Sony Cyber-shot HX400V

Nowy aparat Cyber-shot™ HX400V z 50-krotnym zoomem optycznym


Duża szczegółowość obrazów to zasługa zaawansowanego obiektywu ZEISS Vario-Sonnar T, wykonanego w technologii BSI przetwornika obrazu CMOS Exmor R™ o efektywnej rozdzielczości 20,4 megapiksela oraz szybkiego procesora BIONZ X, trzykrotnie wydajniejszego od swego poprzednika.

fot. mat. prasowe

Aparat cyfrowy Sony Cyber-shot HX400V

Aparat jest wyposażony w technologię Wi-Fi, która pozwala na przesyłanie zdjęć i filmów bezpośrednio do smartfona lub tabletu


Model Sony HX400V wykorzystuje najnowsze technologie firmy Sony i wyznacza nowe standardy jakości obrazu z aparatu kompaktowego. Podobnie jak aparat Cyber-shot™ RX10 i pełnoklatkowy korpus α7, jest wyposażony w technologie reprodukcji szczegółów i strefowej redukcji szumu. Ich połączenie zapewnia większą czystość i bardziej naturalny wygląd zdjęć — z pięknymi kolorami, mocnym kontrastem i wiernie oddanymi fakturami, nawet przy słabym oświetleniu.

Aparat DSC-HX400V usatysfakcjonuje każdego, kto jest zainteresowany lepszą jakością zdjęć. Jego starannie ukształtowana obudowa przypomina wyglądem lustrzankę i wygodnie leży w ręku. W urzeczywistnianiu twórczych wizji pomaga pierścień ręcznej regulacji zoomu/ostrości, przełącznik trybu ręcznej regulacji ostrości/DMF, pokrętło sterujące, przyciski funkcji użytkownika i pamięć ustawień. Całości dopełniają znane użytkownikom lustrzanek tryby ekspozycji P/A/S/M, dostępne także przy nagrywaniu filmów Full HD.

Do komponowania ujęć i kontroli ostrości służy kontrastowy wizjer OLED Tru-Finder™ o dużej jasności. Alternatywę stanowi uchylny ekran Xtra Fine LCD 7,5 cm (3,0"), który ułatwia rejestrację obrazu znad samej ziemi i sponad głów tłumu oraz pozwala na oglądanie zdjęć i filmów.

Aparat jest wyposażony w technologię Wi-Fi, która pozwala na przesyłanie zdjęć i filmów bezpośrednio do smartfona lub tabletu. Dzięki technologii NFC łączenie współpracujących z nią urządzeń sprowadza się do ich zetknięcia. Telefon może także pełnić rolę pilota — co bardzo przydaje się przy zdjęciach grupowych z własnym udziałem.

fot. mat. prasowe

Aparat Sony Cyber-shot HX400V

Wyposażenie urządzenia obejmuje również stopkę Multi Interface, przeznaczoną do podłączania dodatkowych urządzeń, takich jak lampa błyskowa lub zewnętrzny mikrofon


Oglądając obrazy, można skorzystać z funkcji Motion Shot Video, która tworzy sekwencję nałożonych na siebie obrazów i umożliwia dokładne prześledzenie całej akcji. To interesujące narzędzie pozwala na przykład przeanalizować swoje serwy, wymach podczas gry w golfa itp.

Po skończonych zdjęciach aparat można podłączyć do telewizora 4K i oglądać niezwykle realistycznie wyglądające obrazy na dużym ekranie. Dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS łatwo będzie natomiast prześledzić podróż na mapie elektronicznej w komputerze — i szybko sprawdzić, gdzie powstały poszczególne zdjęcia i filmy.

fot. mat. prasowe

Nowy Sony Cyber-shot HX400V

Aparat posiada stabilizator obrazu Optical SteadyShot z inteligentnym trybem aktywnym: ostrzejsze i stabilniejsze filmy


Wyposażenie urządzenia obejmuje również stopkę Multi Interface, przeznaczoną do podłączania dodatkowych urządzeń, takich jak lampa błyskowa lub zewnętrzny mikrofon. W miarę zdobywanego doświadczenia i rosnącego apetytu na dodatkowe możliwości można zwiększać funkcjonalność aparatu aplikacjami z serwisu PlayMemories Camera Apps, od efektów artystycznych po wygodne narzędzia. Więcej informacji na www.sony.net/pmca/. Oprócz tego, aparat DSC-HX400V jest zgodny z opracowanym przez Sony interfejsem API Camera Remote API.

Aparat DSC-HX400V można już zamawiać na stronie www.sony.pl, a jego sprzedaż w Europie rozpocznie się w marcu 2014 r.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: