eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › "Kablówka" jak światłowód

"Kablówka" jak światłowód

2005-07-22 12:50

Już w przyszłym roku fińska firma Teleste będzie udostępniać abonentom telewizji kablowej łącza internetowe o przepustowości do 100Mb na sekundę. To 50-krotnie więcej, niż standardowo oferują dzisiejsze "kablówki".

Przeczytaj także: Ceny Internetu stacjonarnego XII 2012

Obecnie transmisję na poziomie 100Mbps uzyskuje się tylko przy użyciu światłowodów. Wymaga to jednak specjalnej infrastruktury, a sieć kablowa jest gotowa do wykorzystania. Finowie opracowali rozwiązanie pozwalające na rekordowy transfer z użyciem istniejących kabli.

Koszt podłączenia będzie wahać się od 50 do 200 euro. Usługa ”Ethernet-to-the-home” daje Teleste ogromną przewagę nad konkurencją – przedstawiciele firmy oceniają, że do katalogu innych dostawców podobne łącza trafią nie wcześniej niż w drugim kwartale 2007 r.

Obecnie Teleste prowadzi testy w Holandii. Prawdopodobnie w pierwszej fazie udostępniania usługi większość użytkowników będzie korzystać z łącz nie wykorzystujących maksymalnych możliwości ”Ethernet-to-the-home”, które na dzisiejsze standardy jest po prostu zbyt szybkie. Pracownicy Teleste przewidują jednak, że już za kilka lat za absolutne minimum uznawane będą łącza zapewniające transmisję na poziomie 30Mbps.
Przeczytaj także: 6 innowacji sieci 6G 6 innowacji sieci 6G

oprac. : 4Press

Przeczytaj także

Nowości w e-biznes.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: