eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Nokia Lumia 820 i Lumia 920

Nokia Lumia 820 i Lumia 920

2012-09-10 13:47

Nokia Lumia 820 i Lumia 920

Nokia Lumia 920 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Firma Nokia zapowiedziała wprowadzenie do oferty swoich pierwszych smartfonów z systemem Windows Phone 8 - Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820. Lumia 920 to flagowy smartfon z systemem Windows Phone 8, oferujący osiągnięcia technologii fotograficznej Nokia PureView. Nokia Lumia 820 to elegancki smartfon, który oferuje wysoką wydajność w kompaktowym wydaniu.

Przeczytaj także: Smartfony Nokia Asha 305, 306 i 311

fot. mat. prasowe

Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920 z systemem Windows Phone 8


Lumia 920 to flagowy smartfon z systemem Windows Phone 8, oferujący osiągnięcia technologii fotograficznej Nokia PureView. W aparacie fotograficznym zastosowano zaawansowaną technologię grup soczewek poruszających się niezależnie podczas ustawiania ostrości (floating lens). Dzięki temu Lumia 920 może bez używania lampy błyskowej absorbować pięć razy więcej światła. Wyraźne i jasne zdjęcia oraz nagrania wideo można w ten sposób uzyskać nawet w pomieszczeniach oraz w nocy. Dodatkowo eliminowane są skutki drżenia rąk podczas robienia zdjęć.

fot. mat. prasowe

Nowa Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920 z aplikacją Nokia City Lens


Smartfon Lumia 920 oferuje także aplikację — Nokia City Lens. Po uchwyceniu aparatem ulicy, City Lens nakłada na obraz budynków informacje o mieszczących się w nich restauracjach, sklepach, hotelach itp. W ten sposób umożliwia najbardziej intuicyjne poznawanie okolicy. City Lens to pierwszy element nowej funkcji rozszerzonej rzeczywistości dostępnej także w Nokia Mapy. Aplikacja ta umożliwia przełączanie widoku mapy i rozszerzonej rzeczywistości, aby ułatwić sprawdzanie kierunku drogi i okolicy.

Pakiet usług lokalizacyjnych firmy Nokia, obejmujący także udoskonalone usługi Nokia Nawigacja i Nokia Transport, co stanowi najbardziej wszechstronną i zintegrowaną ofertę aplikacji lokalizacyjnych na rynku smartfonów.

Smartfon Lumia 920 został ponadto wyposażony w najpojemniejszą baterię w historii firmy Nokia (2000 mAh). Dodatkowo po raz pierwszy w smartfonie została wbudowana funkcja ładowania bezprzewodowego, dzięki której można dłużej korzystać z urządzenia na co dzień.

fot. mat. prasowe

Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820 z funkcją ładowania bezprzewodowego


Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820 to elegancki smartfon, który oferuje wysoką wydajność w kompaktowym wydaniu. Lumia 820 ma również jednolitą obudowę, jak flagowe modele Lumia, ale dodatkowo możliwa jest zmiana obudowy. Dzięki temu można nie tylko dobrać odpowiedni kolor, ale też dodać funkcję ładowania bezprzewodowego. Pod obudową znajduje się miejsce na kartę pamięci micro SD.

Platforma Windows Phone 8

Windows Phone 8 nadaje smartfonom bardziej osobisty charakter. Ekran startowy można łatwiej dostosować do własnych preferencji, a nowe, animowane dynamiczne kafelki wyświetlają w czasie rzeczywistym aktualne informacje o tym, co dla użytkownika jest najważniejsze. Dzięki synchronizacji zawartości pomiędzy smartfonami z systemem Windows Phone 8, komputerami i tabletami z systemem Windows 8 oraz konsolą Xbox użytkownik ma dostęp do plików, muzyki, zdjęć i wideo w najbardziej dogodny dla niego sposób. A dzięki szybszej i bezpieczniejszej przeglądarce Internet Explorer 10 oraz wbudowanym aplikacjom Microsoft Office system Windows Phone 8 jeszcze bardziej ułatwia pracę na smartfonie.

fot. mat. prasowe

Nokia Lumia 820 i Lumia 920

Nokia Lumia 820 i Lumia 920 - specyfikacja


Bezprzewodowe ładowanie smartfonu dzięki współpracy z partnerami

Firma Nokia poinformowała również o nowych akcesoriach do bezprzewodowego ładowania baterii i partnerskiej współpracy w tej dziedzinie. Ładowanie smartfonów nabrało nowego znaczenia dzięki poduszce Fatboy Regarcharable Pillow . Co więcej firma JBL przygotowała bezprzewodowy ładujący głośnik JBL PowerUP — jest to utrzymana w stylu retro stacja dokująca do bezprzewodowego ładowania, która umożliwia odtwarzanie dźwięku wysokiej jakości.

Nokia planuje podpisanie porozumień, które umożliwią ładowanie bezprzewodowe poza domem i biurem. Virgin Atlantic zainstaluje bezprzewodowe stacje ładujące w salonie Clubhouse na londyńskim lotnisku Heathrow, a Coffee Bean & Tea Leaf ® będzie oferował swoim klientom bezprzewodowe ładowarki klientom, którzy będą chcieli naładować telefon będąc w kawiarni.

Dostępność

Smartfon Nokia Lumia 920 będzie dostępny w kolorze żółtym, czerwonym, szarym, białym i czarnym. Smartfon Nokia Lumia 820 będzie dostępny w kolorze czerwonym, żółtym, szarym, niebieskim, fioletowym, białym i czarnym.

Oba telefony będą dostępne w wersjach pięciozakresowych LTE i HSPA+, a ich sprzedaż ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Informacje o cenach i konkretnych datach wprowadzenia na rynek w poszczególnych krajach zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży.

Przeczytaj także: Smartfon Nokia Lumia 925 Smartfon Nokia Lumia 925

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: