eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Firmowa Wigilia oczami pracowników

Firmowa Wigilia oczami pracowników

2009-12-11 10:25

Firmowa Wigilia oczami pracowników

Wigilia „firmowa” to Twoim zdaniem... © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Lubimy świętować w gronie współpracowników, ale nie zaprosilibyśmy szefa na rodzinną Wigilię. Z bonusów świątecznych najbardziej cenimy premie finansowe - wynika z sondy przeprowadzonej przez portal Pracuj.pl.

Przeczytaj także: Udana Wigilia firmowa

Boże Narodzenie to w polskiej tradycji czas szczególny. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej świąteczną atmosferę staramy się stworzyć także w miejscu pracy. Portal Pracuj.pl postanowił zapytać swoich użytkowników, jak świętuje się w ich firmach i jak pracodawcy sprawdzają się w roli Mikołajów.

fot. mat. prasowe

Wigilia „firmowa” to Twoim zdaniem...

Wigilia „firmowa” to Twoim zdaniem...
Firmową Wigilię organizuje pracodawca niemal co drugiego (46%) ankietowanego użytkownika Pracuj.pl. Mogłoby się wydawać, że to dla pracowników kolejny służbowy obowiązek, tymczasem takie podejście reprezentuje jedynie co piąty ankietowany przez Pracuj.pl internauta. Zdecydowana większość (93%) traktuje Wigilię firmową jako miły zwyczaj, a blisko dwie trzecie uważa, że warto świętować w gronie osób, z którymi spędza się na co dzień tak dużo czasu.

Kryzys a świąteczne bonusy

Mijający rok większości z nas kojarzyć się będzie z niepewną sytuacją gospodarczą, mimo to ponad 26% ankietowanych pracowników jest spokojna o świąteczne benefity od swojego pracodawcy. Kolejne 25% to osoby, które odczują skutki kryzysu w tej kwestii – ich firma w tym roku zrezygnuje w ogóle z dodatkowej, świątecznej gratyfikacji, albo ograniczy wartość takich świadczeń. Prawie 1/3 ankietowanych - niezależnie od sytuacji gospodarczej - nie otrzymuje świątecznych bonusów od swojego pracodawcy.

fot. mat. prasowe

Czy w związku z kryzysem Twoja firma zrezygnuje ze świątecznych świadczeń dodatkowych dla pracownikó

Czy w związku z kryzysem Twoja firma zrezygnuje ze świątecznych świadczeń dodatkowych dla pracowników (np. bonów prezentowych)?

Najbardziej pożądane przez pracowników prezenty to premie finansowe (44%) i bony świąteczne (30% wskazań). Co piąty pracujący internauta ucieszyłby się z wolnego dnia w Wigilię, 24 grudnia. Dla 15% ankietowanych wystarczającym prezentem świątecznym byłyby życzenia złożone osobiście przez szefa. Wśród innych, niematerialnych pragnień, pracownicy wymieniają między innymi równe traktowanie i szacunek dla podwładnych oraz święty spokój.

Pozytywny stosunek internautów do firmowego świętowania nie ma jednak znaczącego wpływu na sposób, w jaki obchodzą oni Święta Bożego Narodzenia. Zdecydowanie preferujemy spędzanie tego czasu w gronie rodzinnym. Zaledwie 16% ankietowanych byłaby gotowa zaprosić swojego szefa na rodzinną kolację wigilijną.

Informacje o badaniu
Sonda „Święta w pracy” była dostępna na stronach portalu www.pracuj.pl od 18.11.2009 do 29.12.2009. Na ankietę odpowiedziało 612 internautów, w tym 427 pracujących.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: