eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Acrobat Connect Pro: konferencje on-line

Acrobat Connect Pro: konferencje on-line

2009-11-19 10:30

Firma Adobe poinformowała o wprowadzeniu uaktualnień w swoim oprogramowaniu Adobe Acrobat Connect Pro. Dają one przedsiębiorstwom możliwości komunikacji i współdziałania wielu osób on-line w czasie rzeczywistym. Dzięki temu firmy mogą poprawić interaktywne kontakty z klientami organizując w razie potrzeby spotkania, sesje szkoleniowe i seminaria internetowe.

Przeczytaj także: Program Adobe Acrobat Connect Pro

Nowa wersja Acrobat Connect Pro integruje się z systemem telekonferencyjnym każdego producenta. W trakcie konferencji internetowej może być również rejestrowany dźwięk z połączeń telefonicznych, który można przesyłać strumieniowo do uczestników spotkania korzystających tylko z połączeń VoIP.

Zintegrowane funkcje telekonferencyjne obejmują sterowanie połączeniami, zarządzanie uczestnikami oraz synchroniczne nagrywanie. Ponadto nowa wersja integruje się z systemem InterCall - usługodawcy w zakresie telekonferencji i pracy zespołowej, co umożliwia klientom używanie oprogramowania Acrobat Connect Pro w tym środowisku.

Oprogramowanie umożliwia organizowanie sesji z udziałem nawet 80 000 uczestników, z prezentacjami multimedialnymi na żywo lub z prezentacjami nagrań wideo. Te nowe funkcje zapewniają duży zakres zastosowań, od dużych imprez marketingowych i premier produktów po sesje e-learningowe.

Dalsze rozszerzenia w oprogramowaniu Acrobat Connect Pro dotyczą zabezpieczeń i zgodności. Umożliwiają one bezpieczniejsze współużytkowanie komputerów z wyższym poziomem kontroli oraz zapewniają zgodność z wymogami przepisów. Nowe narzędzia administracyjne umożliwiają określenie, które aplikacje mogą być współużytkowane na ekranach; użytkownicy mogą pracować zespołowo bez ryzyka nieumyślnego wyrządzenia szkody. Wraz z tą wersją firma Adobe zaoferuje również nowy model wdrażania. Oprócz dotychczasowych opcji, udostępniania w hostingu i wdrożenia u klienta, Acrobat Connect Pro będzie dostępny także, jako usługa zarządzana, co umożliwi klientom outsourcing serwisu z zachowaniem bezpieczeństwa i kontroli.

Obszary z dodatkowymi funkcjami obejmują:
  • bezpośrednią obsługę formatu PDF, która umożliwia kontrolę dokumentów i sprawniejszy przepływ pracy dzięki integracji z programem Adobe Acrobat;
  • funkcję planowania spotkań i zarządzania nimi bezpośrednio z programu Lotus Notes;
  • przenoszenie kont zainstalowanych klientów w przypadku zmian konfiguracji wdrożenia;
  • certyfikację, która w przypadku wdrożenia u klienta umożliwia uruchamianie Acrobat Connect Pro w ramach infrastruktury VMware.

Ponadto prowadzone są prace nad aplikacją Acrobat Connect Pro Mobile, która pozwoli uczestniczyć w spotkaniach użytkownikom urządzeń mobilnych. Pierwszymi urządzeniami, które to umożliwią, będą Apple iPhone oraz iPod touch.

Rozwiązanie Acrobat Connect Pro, wdrożone z wykorzystaniem oprogramowania Adobe Flash Player jest zgodne z różnymi platformami. Dzięki temu niemal każdy użytkownik może natychmiast włączyć się w spotkanie online używając prostego adresu internetowego, bez konieczności pobrania dodatkowych programów.

Acrobat Connect Pro jest już w sprzedaży jako rozwiązanie dostępne w hostingu lub instalowane u klienta albo jako usługa zarządzana. Program jest oferowany w wersjach angielskiej, francuskiej, niemieckiej, japońskiej, włoskiej, hiszpańskiej, holenderskiej, brazylijskiej, portugalskiej, koreańskiej, tureckiej, rosyjskiej i chińskiej (uproszczonej).

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: