eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Adobe Flash Player 11 i Adobe AIR 3

Adobe Flash Player 11 i Adobe AIR 3

2011-09-23 13:38

Firma Adobe poinformowała o wprowadzeniu na rynek oprogramowania Adobe Flash Player 11 i Adobe AIR 3, które umożliwia korzystanie z programów nowej generacji na urządzeniach z różnymi systemami operacyjnymi - Android, Apple iOS (przez Adobe AIR), BlackBerry Tablet OS, Mac OS i Windows - a także na podłączonych telewizorach i innych platformach.

Przeczytaj także: Nowy Adobe AIR oraz Flash Player 10.1

Jako internetowa konsola do gier Flash Player 11 i AIR 3 umożliwiają wydawcom gier natychmiastowe udostępnianie przez Internet wysokiej jakości gier 2D i 3D każdemu użytkownikowi typowego komputera PC, tabletu, smartfonu lub telewizora z połączeniem internetowym. Dzięki nowym funkcjom firmy medialne mogą dostarczać przez Internet i w aplikacjach mobilnych zabezpieczone, pełnometrażowe filmy HD o kinowej jakości obrazu i z dźwiękiem przestrzennym do odtwarzania na podłączonych telewizorach. Jako platforma rozrywki obsługująca wiele urządzeń, Flash Player 11 i AIR 3 udostępniają najlepsze gry on-line i dobrej jakości filmy wideo oraz umożliwiają wydawcom treści docieranie do bardzo szerokich kręgów odbiorców, a także upraszczają projektowanie.

Dziesiątki nowych funkcji zawartych w oprogramowaniu Flash Player 11 i AIR 3 umożliwiają programistom tworzenie nowego typu gier i aplikacji wideo oraz zawansowanych treści sterowanych danymi dzięki integracji systemów zaplecza z różnymi urządzeniami (w tym iPhone i iPad) za pośrednictwem Adobe AIR. Rodzime rozszerzenia umożliwiają obsługę niestandardowych funkcji urządzeń i bibliotek kodu rodzimego, co pozwala programistom swobodnie wybrać odpowiednią mieszankę formatów Flash i HTML5 oraz kodu rodzimego dającą bogate możliwości użytkownikom komputerów PC i różnych innych urządzeń. Oprogramowanie Flash Player 11 i AIR 3 będzie dostępne na początku października 2011 roku. Flash Builder i Flex, platforma Adobe z otwartym dostępem do kodu źródłowego służąca do tworzenia aplikacji mobilnych, internetowych i na komputery PC, będzie oferować obsługę nowych funkcji w najbliższej wersji, która będzie dostępna przed końcem roku.

Nowe funkcje Flash Player 11 i AIR 3

Obsługa 2D/3D. Renderowanie grafiki 2D i 3D z pełnym przyspieszeniem sprzętowym jest 1000 razy szybsze w porównaniu z wersjami Flash Player 10 i AIR 2. Programiści mogą animować miliony obiektów z płynnym renderowaniem 60 klatek na sekundę i tworzyć gry o jakości oferowanej przez konsole, na komputery z systemami Mac OS i Windows oraz podłączone telewizory. Wersja przedpremierowa oferuje te same szybkie funkcje 2D i 3D na platformy mobilne — Android, Apple iOS i BlackBerry Tablet OS. Wersja produkcyjna do platform mobilnych będzie dostępna w niedalekiej przyszłości.

Rodzime rozszerzenia. Dzięki obsłudze tysięcy bibliotek kodów z otwartym dostępem programiści mogą wprowadzać niestandardowe funkcje programowe i sprzętowe, takie jak dostęp do danych i plików na urządzeniu, kontrola wibracji, magnetometr, czujnik światła, podwójny ekran itd. Obsługa rodzimych rozszerzeń umożliwia także ściślejszą integrację oprogramowania biznesowego w aplikacjach oraz dostęp do sprzętowych interfejsów programowania, takich jak Near Field Communications.

Zwarte środowisko uruchomieniowe. Programiści mogą automatycznie pakować AIR 3 ze swoimi aplikacjami, aby uprościć proces instalacji w systemach operacyjnych Apple iOS, Android, Windows i Mac OS. Użytkownicy nie muszą już osobno pobierać środowiska uruchomieniowego, ani go uaktualniać. Ponadto programiści mogą zarządzać aktualizacjami wersji do swoich aplikacji niezależnie od aktualizacji środowiska uruchomieniowego AIR wykonywanych przez Adobe.

Zabezpieczenie treści. Wysokiej jakości treści wideo dostarczane na platformach mobilnych mogą być zabezpieczane za pomocą programu Adobe Flash Access 3.

Wideo o jakości HD na różnych platformach. Filmy wideo z pełną szybkością klatek mogą być wyświetlane w aplikacjach opartych na technologii Flash na urządzeniach Apple iOS z wykorzystaniem dekodowania sprzętowego H.264. Ponadto rozbudowane aplikacje do telewizorów umożliwiają odtwarzanie filmów wideo z jakością HD i 7.1-kanałowym dźwiękiem przestrzennym.

Możliwość wypożyczania lub subskrypcji. Wykorzystując Adobe Flash Access i Adobe Pass wydawcy treści mogą stosować elastyczne modele biznesowe oparte na wypożyczaniu lub subskrypcji, a także oferować treści w trybie TV Everywhere ponad 80 procentom abonentów płatnej telewizji w Stanach Zjednoczonych.

Bezpieczeństwo i kompatybilność. Wykorzystując generowanie liczb losowych z zabezpieczeniem kryptograficznym można tworzyć bardziej bezpieczne aplikacje. Ponadto bezpośrednia obsługa 64-bitowych systemów operacyjnych i 64-bitowych przeglądarek w systemach Linux, Mac OS i Windows gwarantuje płynne przeglądanie niezależnie od platformy.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: