eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Adobe AIR dla systemu Linux

Adobe AIR dla systemu Linux

2008-04-10 12:49

Firma Adobe poinformowała, że wersja alfa rozwiązania Adobe AIR for Linux jest już dostępna w serwisie Adobe Labs. Społeczność programistów pracujących w systemie operacyjnym Linux może teraz wykorzystywać technologie internetowe, takie jak HTML, Ajax, Adobe Flash i Adobe Flex do tworzenia aplikacji internetowych typu RIA, przeznaczonych do komputerów biurkowych z różnymi systemami operacyjnymi.

Przeczytaj także: Adobe Flash Player 11 i Adobe AIR 3

Programiści mogą rozszerzyć zakres stosowania swoich aplikacji RIA opracowywanych w środowisku Adobe AIR na komputery biurkowe z systemem operacyjnym Linux bez konieczności pisania dodatkowego kodu specyficznego dla tej platformy. Użytkownicy Linuksa zyskają dzięki temu dostęp do firmowych aplikacji, z których wcześniej można było korzystać wyłącznie na komputerach z systemami Mac OS X i Windows.

W serwisie Adobe Labs można również pobrać aktualizację wersji alfa oprogramowania Adobe Flex Builder 3 for Linux, która ułatwia tworzenie aplikacji w środowisku Adobe AIR. Kombinacja rozwiązań Flex, Adobe AIR i Adobe Flash Player 9 dla Linuxa tworzy w pełni funkcjonalną, bezpłatną platformę programistyczną RIA, która umożliwia programistom tworzenie, debugowanie i wdrażanie rozwiązań RIA w całości w systemie operacyjnym Linux, w różnych przeglądarkach i na komputerach typu desktop.

Ostatnio firma Adobe przystąpiła również do fundacji Linux Foundation, której celem jest przyspieszenie rozwoju technologii RIA na platformie linuksowej, udostępniła bezpłatnie platformę Flex i rozwiązanie BlazeDS społeczności użytkowników rozwiązań z otwartym dostępem do kodu źródłowego oraz uaktualniła maszynę wirtualną ActionScript™ w ramach projektu Tamarin.

Flex jest bezpłatną platformą z otwartym dostępem do kodu źródłowego, umożliwiającą tworzenie interaktywnych, złożonych aplikacji RIA, które można wdrażać na komputerach biurkowych z platformą Adobe AIR lub w przeglądarkach wyposażonych w aplikację Adobe Flash Player.

Wersja alfa rozwiązania Adobe AIR for Linux będzie wkrótce dostępna bezpłatnie do pobrania w serwisie Adobe Labs pod adresem . Ostateczna wersja rozwiązania Adobe AIR for Linux pojawi się na rynku jeszcze w 2008 roku. W serwisie Adobe Labs () można również pobrać aktualizację wersji alfa rozwiązania Adobe Flex Builder 3 for Linux.

oprac. : Aleksander Walczak / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: