eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Adobe Flash Player w wersji 10 dostępny

Adobe Flash Player w wersji 10 dostępny

2008-10-16 01:54

Firma Adobe Systems poinformowała o wprowadzeniu na rynek oprogramowania Adobe Flash Player 10. Funkcje w nowej wersji dają projektantom i programistom możliwości sterowania aplikacjami internetowymi, interaktywnymi treściami oraz dobrej jakości materiałami wideo, jak również udostępniania ich użytkownikom poprzez szereg przeglądarek i systemów operacyjnych.

Przeczytaj także: Adobe Flash Player 10 beta już dostępny

Adobe Flash Player 10 umożliwia obsługę niestandardowych filtrów i efektów, bezpośrednią obsługę transformacji i animacji trójwymiarowych, zaawansowane przetwarzanie dźwięku oraz obsługę przyspieszenia sprzętowego przy użyciu procesorów graficznych. Ponadto nowa wersja udostępnia mechanizm obsługi tekstu, który zapewnia projektantom i programistom szereg opcji układu tekstu i możliwości kreatywnego sterowania.

Adobe Flash Player 10 rozszerza możliwości pakietu Adobe Creative Suite 4. Dzięki temu użytkownicy mogą tworzyć niestandardowe filtry i efekty za pomocą technologii Adobe Pixel Bender. Programiści korzystający z nowej wersji mogą używać tych filtrów, trybów mieszania i wypełnienia w celu uzyskania efektów animowanych bądź zmiany treści multimedialnych w fazie wykonania. Nowe oprogramowanie udostępnia także opcje tworzenia kreatywnych treści, z możliwościami odtwarzania dźwięku i obrazu, o uniwersalnym zasięgu dzięki kompatybilności z szeregiem systemów operacyjnych. Obejmuje ono także funkcje efektów trójwymiarowych, które umożliwiają projektantom tworzenie w dwóch wymiarach, a następnie przejście na animację w trzech wymiarach.

Oprogramowanie Adobe Flash Player 10 w wersjach do systemów Windows, Macintosh i Linux (wraz z obsługą Ubuntu 7 i 8) można pobrać bezpłatnie ze . Dostępna w 2008 r. jest również wersja do systemu Solaris. Nowe funkcje i aktualizacje wprowadzone w oprogramowaniu Adobe Flash Player 10 są dostępne w 2008 r. także w rozwiązaniu Adobe AIR.

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: