eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Adobe AIR 2 i Flash Player 10.1 w wersjach beta

Adobe AIR 2 i Flash Player 10.1 w wersjach beta

2009-11-26 00:30

Firma Adobe poinformowała, że w Adobe Labs są dostępne wersje beta oprogramowania Adobe AIR 2 i Adobe Flash Player 10.1 do systemów operacyjnych Windows, Mac i Linux. Flash Player 10.1 jest także dostępny do netbooków z procesorami x86.

Przeczytaj także: Nowy Adobe AIR oraz Flash Player 10.1

Przewiduje się, że w 2010 r. będzie dostępny na wielu różnych smartfonach i innych urządzeniach mogących się łączyć z Internetem. Adobe AIR 2 i Flash Player 10.1 można uaktualniać na wszystkich obsługiwanych platformach.

Adobe AIR 2 bazuje na oprogramowaniu AIR 1.0, które zostało zainstalowane na komputerach stacjonarnych i jest stosowane przez wiele firm, takich jak Atlantic Records, DIRECTV, FedEx, The New York Times Company i salesforce.com.

AIR 2 umożliwia programistom tworzenie rozbudowanych funkcjonalnie aplikacji w środowisku komputerów biurkowych oraz łatwe dodawanie funkcji AIR 2 w celu uaktualnienia aplikacji AIR 1.0. Nowe funkcje AIR 2 obejmują m.in. rozszerzoną obsługę urządzeń pamięci masowej i rodzimych procesów aplikacji, a także połączeń równorzędnych i sieci opartych na protokole UDP.

Flash Player 10.1 to opracowana w ramach projektu Open Screen jednolita wersja środowiska uruchomieniowego opartego na przeglądarce, umożliwiająca przeglądanie w Internecie aplikacji, treści i filmów wideo HD na różnych komputerach biurkowych i innych urządzeniach. Flash Player 10.1 wykorzystuje opcje przesyłania multimediów w postaci strumieniowej transmisji HTTP oraz ochronę treści, jaką zapewnia Adobe Flash Access™ 2.0. Ponadto Flash Player 10.1 - tam, gdzie to jest możliwe - wykorzystuje sprzętowe dekodowanie wideo w formacie H.264 na komputerach, netbookach i urządzeniach mobilnych z systemem Windows.

Wykorzystując Platformę Adobe Flash projektantci i programiści tworzą treści internetowe, filmy wideo i aplikacje uruchamiane w przeglądarce za pomocą programu Adobe Flash Player. Dzięki technologii Adobe AIR, bez graniczeń jakie nakłada przeglądarka, Flash Player 10.1 i Adobe AIR 2 umożliwiają wykorzystywanie tych samych kodów, zasobów, platform, narzędzi i usług do tworzenia najbardziej ekspresyjnych aplikacji, treści i filmów wideo do przeglądarki i komputerów, a w przyszłości również na platformy mobilne.

Rozwój aplikacji RIA i przetwarzania w sieci (cloud computing) oraz rosnące zróżnicowanie urządzeń używanych do łączenia się z Internetem powodują wzrost zapotrzebowania na aplikacje kontekstowe, które wykorzystują specyficzne funkcje systemów operacyjnych i urządzeń. Platforma Flash umożliwia programistom tworzenie aplikacji kontekstowych dla użytkowników wielu różnych urządzeń, a zarazem zachowuje spójny odbiór treści i sposób obsługi charakterystyczny dla danego urządzenia. Więcej informacji na temat aplikacji kontekstowych można znaleźć w serwisie Adobe Developer Connection.

 

1 2

następna

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: