eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Adobe Flash Media Server 3.5

Adobe Flash Media Server 3.5

2008-11-25 00:10

Firma Adobe na konferencji Adobe MAX 2008 w San Francisco zaprezentowała oprogramowanie Adobe Flash Media Interactive Server 3.5 i Adobe Flash Media Streaming Server 3.5 - dwa podstawowe elementy platformy Adobe Flash stanowiącej rozwiązanie w dziedzinie udostępniania treści, aplikacji i materiałów wideo w Internecie. Nowe wersje dają możliwości udostępniania aplikacji interaktywnych i aplikacji do obsługi mediów społecznościowych.

Przeczytaj także: Adobe Flash Builder 4.5 i Flex 4.5

Do nowych właściwości i funkcji obu serwerów należą m.in.: dynamiczna transmisja wideo umożliwiająca użytkownikom nieprzerwane oglądanie filmów o jakości telewizyjnej, ochrona treści oraz możliwość transmisji strumieniowej treści na żywo i na życzenie w postaci plików wideo w standardzie H.264, a także obsługa standardu High Efficiency AAC (HE-AAC). Media szyfrowane za pomocą serwera Adobe Flash Media Rights Management mogą być również transmitowane strumieniowo z wykorzystaniem protokołu RTMP oraz zintegrowanego serwera HTTP.

Ponadto, oprogramowanie Adobe Flash Media Interactive Server 3.5 zostało wyposażone w funkcję cyfrowego nagrywania wideo na żywo (Digital Video Recorder ― DVR). Funkcja ta umożliwia zatrzymanie rejestracji i wyszukiwanie na żywo w transmitowanym strumieniu wideo, publikowanie wielopunktowe (łącznie z możliwością wstawiania komunikatów z danymi do strumienia rejestrowanego na żywo) oraz mobilne przekazywanie do oprogramowania Flash Lite 3, na żywo lub na żądanie.

Aby udostępniać media z wykorzystaniem oprogramowania Flash Media Server 3.5, użytkownicy mogą wdrożyć sprzęt serwerowy do transmisji strumieniowej oraz sieć we własnym zakresie lub nawiązać współpracę z jednym z kilku dostawców systemów udostępniania treści (content delivery network ― CDN) w ramach usługi Flash Video Streaming Service (FVSS).


Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: