eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Wersja beta Adobe Flash Builder 4

Wersja beta Adobe Flash Builder 4

2009-06-25 00:12

Firma Adobe zaprezentowała kolejne rozszerzenia narzędzi wchodzących w skład Adobe Flash Platform. Są to nowe wersje beta Adobe Flash Builder 4 i Adobe Flash Catalyst oraz technologia Flex 4 z otwartym dostępem do kodu źródłowego.

Przeczytaj także: System Adobe Flash rozbudowany

Adobe Flash Builder jest oprogramowaniem do tworzenia rozbudowanych aplikacji typu RIA, natomiast Adobe Flash Catalyst to nowe narzędzie do projektowania interakcji, które pozwala tworzyć interfejsy użytkownika aplikacji bez kodowania. Oba te rozwiązania zapewniają zintegrowany przepływ pracy dzięki wykorzystaniu otwartej technologii Flex 4 i umożliwiają współpracę programistom i projektantom.

Zintegrowane środowisko programistyczne Adobe Flash Builder 4 (znane wcześniej jako Adobe Flex Builder) jest narzędziem, które rozszerza podstawowe funkcje programowania. Z drugiej strony, wprowadza nowe funkcje, zorientowane na dane rozwiązania programistyczne, które umożliwiają przeglądanie dostępnych usług serwerowych oraz łączenie metod z takimi komponentami interfejsu użytkownika, jak interaktywne wykresy, tabele i siatki danych, za pomocą funkcji "przeciągnij i upuść". Umożliwiają one podział informacji oraz integrację danych biznesowych pochodzących z baz i usług internetowych różnych organizacji. W rezultacie firmy mogą tworzyć aplikacje zorientowane na użytkownika, przeznaczone dla systemów handlu elektronicznego i samoobsługowych portali internetowych.

Firma Adobe przedstawiła również nową wersję technologii Flex z otwartym dostępem do kodu źródłowego. Stanowi ona podstawę dla wspólnej pracy projektantów i programistów, którzy mogą tworzyć aplikacje działające na platformie Adobe Flash. Programiści mogą importować interfejsy użytkownika, utworzone przez projektantów w narzędziu Adobe Flash Catalyst oraz uzupełniać warstwę aplikacji przy zachowaniu projektu i układu takich interfejsów.

Adobe Flash Catalyst to nowe narzędzie platformy Adobe Flash przekształcające elementy graficzne utworzone w programie Adobe Photoshop lub Adobe Ilustrator w części interfejsu użytkownika, które programiści mogą wykorzystać bezpośrednio w tworzonej aplikacji lub serwisie internetowym. Adobe Flash Catalyst umożliwia projektantom demonstrację funkcjonalnych interfejsów użytkownika aplikacji na wcześniejszym etapie procesu programowania, co pozwala na uzyskanie informacji zwrotnych i wprowadzenie ewentualnych poprawek. Następnie plik projektu zostaje przekazany programiście, który dodaje do niego funkcje oraz integruje go z serwerami i usługami za pomocą Adobe Flash Builder.

Adobe Flash Catalyst umożliwia również projektantom publikowanie w przeglądarkach internetowych pełnych plików w formacie Flash (SWF). Dzięki narzędziom z pakietu Adobe Creative Suite proces edycji jest dwukierunkowy, a projektanci mogą edytować elementy projektu interakcji w dowolnym czasie.

Wersje beta nowych produktów wchodzących w skład Adobe Flash Platform są dostępne do pobrania na stronie .

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: