eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Program Adobe Acrobat Connect Pro

Program Adobe Acrobat Connect Pro

2008-05-16 11:52

Firma Adobe poinformowała o wprowadzeniu nowej wersji programu Adobe Acrobat Connect Pro. Jest to rozwiązanie w zakresie zarządzania konferencjami internetowymi oraz e-nauczania. Program posiada szereg funkcji do wirtualnej komunikacji i współpracy.

Przeczytaj także: Acrobat Connect Pro: konferencje on-line

Program Acrobat Connect został wyposażony w szereg funkcji do zarządzania konferencjami internetowymi, takich jak: opcje archiwizacji i edycji zarejestrowanych spotkań, funkcje sygnalizacji obecności umożliwiające integrację z komunikatorami oraz narzędzia do zapewniania zgodności z przepisami i raportowania. Rozszerzenia w zakresie e-nauczania to między innymi pokoje konferencyjne umożliwiające uczniom i studentom osobne spotkania w obrębie wirtualnych klas, tworzenie treści wideo, integracja z systemami zarządzania nauczaniem (LMS — Learning Management Systems) firm Blackboard i SumTotal oraz narzędzia do monitorowania i organizowania wirtualnych klas.

Adobe Connect Pro w połączeniu z aplikacją Adobe Presenter pozwala użytkownikom przeprowadzać konferencje internetowe z prezentacjami zgodnymi z Adobe Flash Player. Adobe Presenter to narzędzie, za pomocą którego można przekształcić prezentacje Microsoft Power Point. Nowe funkcje wprowadzone w tej wersji to także: losowanie pytań z puli, randomizacja oraz możliwość publikowania prezentacji na urządzeniach przenośnych oraz w plikach PDF.

Nowy Acrobat Connect Pro pozwala na uczestnictwo w wirtualnym spotkaniu lub w zajęciach poprzez użycie adresu WWW, bez względu na system operacyjny czy przeglądarkę oraz bez konieczności pobierania dodatkowego oprogramowania, poprzez Adobe Flash Player. Program jest dostępny od końca maja 2008 r. jako rozwiązanie dostępne w hostingu lub instalowane w siedzibie firmy. Program jest sprzedawany w wersjach: angielskiej, francuskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, holenderskiej, włoskiej, brazylijskiej, portugalskiej, japońskiej, koreańskiej i chińskiej (uproszczonej).

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: