eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Onet.pl partnerem przeglądarki Flock

Onet.pl partnerem przeglądarki Flock

2009-10-19 00:42

Onet.pl partnerem przeglądarki Flock

© fot. mat. prasowe

Portal Onet.pl stał się partnerem oficjalnej polskiej wersji przeglądarki internetowej Flock, w której zintegrowane są liczne funkcje ułatwiające korzystanie z coraz popularniejszych na świecie serwisów społecznościowych. Polski Flock umożliwia korzystanie z takich serwisów Onetu, jak Poczta, Blog, Foto czy Ludzie. Domyślną wyszukiwarką jest wyszukiwarka Onetu.

Przeczytaj także: IE: Luka w obsłudze tagu

Przeglądarkę Flock w wersji 2.5 można pobrać bezpłatnie ze strony flock.onet.pl.

Oparta na silniku Mozilla, przeglądarka Flock jest dedykowana dla tych użytkowników, którzy aktywnie uczestniczą w życiu internetowych społeczności.

"Flock to przeglądarka dedykowana współczesnym społecznościom internetowym. Cieszymy się, że wspólnie z Onetem możemy udostępnić polskim internautom polską wersję naszej aplikacji – mówi Shawn Hardin, prezes Flock’a.

Podstawą filozofii Flock’a jest umożliwienie ludziom wygodnej i intuicyjnej komunikacji, wymiany wiedzy, korzystania i współdzielenia zasobów sieci. Wszystko to jest dostępne teraz w jednej aplikacji. Jako jedyna przeglądarka Flock umożliwia np. korzystanie z funkcji Facebook Chat podczas przeglądania internetu. Flock pozwala użytkownikom trzymać rękę na pulsie ich ulubionych serwisów społecznościowych. Dzięki niemu można bez zbędnego klikania uczestniczyć w społecznościach, przełączać się miedzy stronami internetowymi, aplikacjami czy zakładkami.

fot. mat. prasowe


Przeglądarka wspiera wszystkie najpopularniejsze serwisy społecznościowe, w tym: YouTube, MySpace czy Twitter.

W wydaniu przygotowanym dla użytkowników Onet.pl, przygotowana została również domyślna obsługa usług oferowanych przez portal, a wśród nich jest OnetBlog, poczta i serwis Foto.onet.pl.

Twórcy Flock umieścili w niej mechanizmy przyśpieszające sprawdzanie poczty, czy publikowanie wpisów na blogu. Nie trzeba wcale otwierać strony serwisu (np.: blog.onet.pl) w którym posiadamy bloga, wystarczy wprowadzić dane do konta w przeglądarce i z jej poziomu można publikować własne przemyślenia.

To samo dotyczy również fotografii. Flock posiada specjalny panel ułatwiający ich wgrywanie do serwisu umożliwiającego publikowanie zdjęć np.: Flickr lub Foto.onet.pl. W przypadku serwisów, jak Ludzie lub Facebook, Flock oferuje jeszcze inny zestaw funkcji. Ułatwia przesyłanie znajomym wiadomości i emocji, podgląd ich profilu lub zmianę statusu. Można zobaczyć również jakie materiały multimedialne zostały przez nich dodane i wyświetlić swoja społecznościową mapę.


oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: