eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Aparat Panasonic Lumix DMC-FP8

Aparat Panasonic Lumix DMC-FP8

2009-07-28 12:22

Aparat Panasonic Lumix DMC-FP8

Panasonic Lumix DMC-FP8 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Firma Panasonic wprowadziła na rynek pierwszy aparat z nowej serii LUMIX FP - Lumix DMC-FP8. Aparat DMC-FP8 został wyposażony w 12,1-megapikselowy, 28-milimetrowy obiektyw Leica DC z 4,6-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik zakresu ogniskowych w aparatach na film 35 mm: 28-128 mm) i łamaną ścieżką optyczną.

Przeczytaj także: Aparaty Panasonic Lumix z serii FS

fot. mat. prasowe

Panasonic Lumix DMC-FP8

Panasonic Lumix DMC-FP8

Aparat Lumix DMC-FP8 cechuje płaska konstrukcja - wysuwany obiektyw z łamaną ścieżką optyczną nie ma stałego tubusu. Korpus jest wykonany z aluminium, a dodatkowym akcentem obudowy są przyciski kursora z niebieskimi diodami LED, które zapalają się przy naciśnięciu. Nowy model oferuje szereg kolorów obudowy — do wyboru jest kolor: srebrny, czarny, różowy, czerwony, złoty, zielony, fioletowy i niebieski (dostępne kolory zależą od regionu sprzedaży). Wyżłobiony panel w środku korpusu stanowi akcent, który podkreśla charakterystyczny wygląd aparatu.

fot. mat. prasowe

Panasonic Lumix DMC-FP8

Panasonic Lumix DMC-FP8

Ponadto Lumix DMC-FP8 został wyposażony w inteligentny tryb automatyczny iA, który obejmuje funkcję POWER O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu). Drżenie ręki, które pojawia się podczas naciskania spustu migawki albo robienia zdjęć nocnych z długim czasem otwarcia migawki, jest tłumione przez funkcję POWER O.I.S. zapewniającą dobrą ostrość zdjęć. Natomiast tryb Face Recogniotion potrafi rozpoznać trzy osoby jednocześnie i wyświetlić ich imiona na monitorze (jeśli zostały uprzednio zarejestrowane).

Aparatu FP8 charakteryzuje się czasem uruchamiania aparatu wynoszącym 0,95 sekundy oraz posiada 2,7-calowy inteligentny ekran LCD, który oferuje dynamiczny i klarowny podgląd kadru. Opóźnienie zwolnienia migawki w nowym modelu wynosi około 0,006 sekundy. W trybie seryjnym aparat może robić około 2,3 zdjęcia na sekundę w pełnej rozdzielczości 12,1 megapiksela. W szybkim trybie seryjnym aparat rejestruje 10 zdjęć na sekundę, a tryb seryjny z fleszem umożliwia robienie kolejnych zdjęć z towarzyszeniem lampy błyskowej.

Nowy aparat Lumix umożliwia robienie zdjęć HD (high-definition) o rozdzielczości 1920x1080 pikseli, które nadają się do oglądania na panoramicznych telewizorach (16:9). Oprócz filmów VGA (640 x 480) i WVGA (848 x 480) FP8 może rejestrować dynamiczne wideo HD o rozdzielczości 1280 x 720p z szybkością 30 klatek na sekundę. Gniazdo na opcjonalny, komponentowy kabel HD (DMW-HDC2) umożliwia oglądanie zdjęć i filmów nakręconych aparatem na ekranie telewizora. Ponadto dołączone oprogramowanie PHOTOfunSTUDIO 4.0 umożliwia oglądanie i edycję zarejestrowanego materiału. Można również wysłać film do serwisu YouTube albo zarchiwizować go na płycie DVD.

Aparat DMC-FP8 oferuje łącznie 27 trybów tematycznych, w tym tryb wysokiej dynamiki (High Dynamic). Tryb ramki fotograficznej (Photo Frame) umożliwia robienie zdjęć z obramowaniem. Tryb wysokiej dynamiki umożliwia utrwalenie sceny z umiarkowaną ekspozycją, także jeśli łączy ona jasne i ciemne obszary. W zależności od pożądanego efektu oraz osobistych gustów użytkownik może wybrać jedną z trzech opcji — zdjęcia standardowe, artystyczne lub czarno-białe.

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: