eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Notebooki ARISTO Smart G600 i W300

Notebooki ARISTO Smart G600 i W300

2009-07-29 12:38

Notebooki ARISTO Smart G600 i W300

ARISTO Smart G600 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Firma COMES wprowadziła do swojej oferty dwa nowe modele ARISTO: Smart G600 i Smart W300. Podstawową cechą różniącą oba notebooki jest zastosowana w nich karta graficzna. Smart G600 wyposażono w dedykowany układ graficzny NVIDIA GeForce G105M, natomiast W300 posiada zintegrowany układ graficzny. Oba modele obsługują systemy Windows XP i Vista. Producent oferuje je również z bezpłatną opcją aktualizacji systemu do wersji Windows 7.

Przeczytaj także: Notebooki ARISTO Prestige X100 i T100

fot. mat. prasowe

ARISTO Smart G600

ARISTO Smart G600

ARISTO Smart G600 i Smart W300 zostały wyposażone w matrycę 15.6” o rozdzielczości HD w panoramicznym formacie 16:9, który umożliwia oglądanie filmów HD w pełnym wymiarze (bez zniekształceń lub konieczności obcinania krawędzi). Zastosowany panel Glare cechuje się nasyceniem barw, dobrym współczynnikiem kontrastu oraz wyraźnym odwzorowaniem krawędzi. Ponadto rozdzielczość 1366x768 pikseli pozwala na pracę z aplikacjami wymagającymi edycji danych w kilku oknach, jak np. z programami do obróbki materiałów filmowych czy rozbudowanymi arkuszami kalkulacyjnymi. Nowe notebooki cechuje wyodrębniona klawiatura numeryczna, niskoprofilowe klawisze oraz matowy materiał obudowy, który sprawia, że nie są na niej widoczne zabrudzenia i odciski palców.

fot. mat. prasowe

ARISTO Smart W300

ARISTO Smart W300

W nowych modelach zastosowano dwurdzeniowe procesory Intel Core 2 Duo dla uzyskania wydajności lub Intel Pentium w ekonomicznych konfiguracjach. ARISTO Smart G600 jest przeznaczony dla osób pracujących z wymagającymi aplikacjami multimedialnymi (np. do konwersji filmów) oraz osób, które wykorzystują notebooka do gier. G600 został wyposażony w układ graficzny NVIDIA GeForce G105M z pamięcią własną 512MB oraz pamięcią TurboCache do 512MB. Z kolei zintegrowana grafika SiS Mirage 3+ zastosowana w modelu smart W300 pozwala na pracę z aplikacjami biurowymi, programami do edycji zdjęć i grafiki. Obsługuje ona również system Windows Vista i Windows 7.

W standardowym wyposażeniu obu notebooków ARSITO znalazła się m.in. dwuwarstwowa nagrywarka DVD Recorder SuperMulti, czytnik kart flash 7-in-1, kamer internetowa 1,3 Mpix oraz wbudowany mikrofon. Ponadto producent wyposażył te modele w trzy porty USB 2.0, gniazdo ExpressCard 54/34 oraz port VGA do zewnętrznego monitora. W notebookach znajduje się też gniazdo SPDiF dla zapewnienia przestrzennego dźwięku. Ponadto G600 i W300 posiadają kartę sieci bezprzewodowej Wireless LAN 802.11/b/g, dzięki której użytkownik może korzystać z zasobów sieci bez plątaniny kabli. Oprócz tego dostępny jest również moduł Bluetooth umożliwiający wymianę danych z innymi urządzeniami (np. drukarkami bezprzewodowymi) lub synchronizację kontaktów i terminarza z telefonem komórkowym lub palmtopem.

Podobnie jak we wszystkich notebookach ARISTO, w nowych laptopach oferowany jest wybór konfiguracji. W zależności od potrzeb przyszłego użytkownika, producent umożliwia indywidualny dobór komponentów spośród szeregu dostępnych opcji: wielkości pamięci operacyjnej (2-4GB DDR2), pojemności dysków (160-500GB) czy też mocy procesora (do wyboru kilka procesorów z rodziny Intel Pentium i Intel Core 2 Duo). Oba nowe notebooki posiadają 24-miesięczną gwarancję (z możliwością przedłużenia do 36 miesięcy) z serwisem w systemie „door-to-door” na terenie całego kraju.

Przeczytaj także: Notebook ARISTO Vision i685 Notebook ARISTO Vision i685

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: