eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Aparaty Panasonic Lumix FT1 i FS25

Aparaty Panasonic Lumix FT1 i FS25

2009-02-04 00:11

Aparaty Panasonic Lumix FT1 i FS25

Panasonic Lumix DMC-FT1 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Firma Panasonic przedstawiła nowy Lumix DMC-FT1 - pierwszy z nowej linii aparatów, która jest przeznaczona do fotografii outdoorowej, oraz aparat cyfrowy DMC-FS25 z 12,1-megapikselową matrycą i obiektywem szerokokątnym 29 mm Leica DC z 5x zoomem optycznym.

Przeczytaj także: Aparaty Panasonic Lumix FX40 i FX550

fot. mat. prasowe

Panasonic Lumix DMC-FT1

Panasonic Lumix DMC-FT1

DMC-FT1 został wyposażony w 2.7-calowy, szerokokątny wyświetlacz Intelligent LCD o rozdzielczości 230.000 pkt, który stosuje automatyczną korektę jasności dostosowując się do warunków otoczenia. Ponadto aparat został wyposażony w 28 mm, szerokokątny obiektyw z 4.6x zoomem oraz tryb iA (Intelligent Auto). Obiektyw LEICA DC VARIO-ELMAR, matryca 12.1 Megapiksela, oraz możliwość użycia 128 mm telefoto sprawia, że aparat umożliwia wykonywanie zdjęć pod wodą. Dodatkowo aparat jest wodoszczelny do głębokości 3.0 metrów, odporny na upadek z wysokości 1.5 metra oraz kurz.

fot. mat. prasowe

Panasonic Lumix DMC-FS25

Panasonic Lumix DMC-FS25

Funkcja Intelligent Auto, wchodząca w skład trybu iA, automatycznie wybiera optymalne tryby scen i pozwala korygować efekt drżących dłoni, problemy z ostrością i jasnością. Natomiast funkcja Face Recognition pamięta twarze osób fotografowanych na poprzednich filmach. Gdy w kadrze pojawi się znajoma dla aparatu twarz, ustawi on ją jako priorytetową i dobierze do niej ostrość i ekspozycję.

DMC-FT1 zapisuje filmy w AVCHD Lite, który pozwala nagrywać w jakości HD zarówno obraz, jak i dźwięk. Zastosowanie AVCHD Lite pozwala użytkownikowi na oglądanie zdjęć oraz filmów bezpośrednio z karty SD/SDHC - należy przełożyć nośnik do urządzenia ze slotem na karty lub podłączyć aparat za pomocą kabla mini-HDMI do odbiornika.

Model FS25 także został wyposażony w tryb iA (Intelligent auto), w którego skład wchodzą dodatkowo takie funkcje jak AF Tracking oraz Intelligent Exposure. Mechanizm AF Tracking włącza się po początkowym wyostrzeniu zdjęcia, śledząc fotografowany obiekt także, gdy jest on w ruchu, natomiast Intelligent Exposure poprawia niedoświetlenia bądź prześwietlenia - jeżeli obiekt na zdjęciu jest podświetlony od tyłu, automatycznie włącza się mechanizm kompensacji. Ponadto możliwa jest cyfrowa korekta niepożądanego efektu czerwonych oczu, wywoływanego przez użycie lampy błyskowej. W górnej części aparatu dodano samodzielny przycisk iA, który pozwala przejść bezpośrednio do tego trybu.

W modelu DMC-FS25 zastosowano 3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 230.000 punktów Intelligent LCD, który wykrywa warunki oświetleniowe i steruje poziomem jasności w obrębie 11 poziomów. Aparat charakteryzuje się metalową obudową w kolorze srebrnym bądź czarnym.

fot. mat. prasowe

Specyfikacja techniczna

Specyfikacja techniczna

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: