eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Aparat Panasonic LUMIX DMC-GF2

Aparat Panasonic LUMIX DMC-GF2

2010-11-11 00:02

Aparat Panasonic LUMIX DMC-GF2

Panasonic LUMIX DMC-GF2 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Panasonic prezentuje nowy aparat DMC-GF2 z systemem wymiennych obiektywów, należący do rodziny LUMIX G, bazującej na standardzie Mikro Cztery Trzecie. W porównaniu do poprzednika, model DMC-GF2 ma mniejsze gabaryty. Choć wyróżnia się kompaktową budową i łatwością obsługi, to jednocześnie stawia nacisk na dobrą jakość obrazu.

Przeczytaj także: Aparat Panasonic Lumix DMC-GH2

fot. mat. prasowe

Panasonic LUMIX DMC-GF2

Panasonic LUMIX DMC-GF2


DMC-GF2 jest o ok. 19% mniejszy i o ok. 7% lżejszy w porównaniu do DMC-GF1. DMC-GF2 ma wbudowaną lampę błyskową z nowym mechanizmem otwierania, który zapobiega powstawaniu efektu winietowania, jaki wywoływany jest przez małą odległość lampy od wymiennego obiektywu.

Aparat, wyposażony w szybką matrycę Live MOS o rozdzielczości 12,1 megapiksela i wydajny mikroprocesor Venus Engine FHD, oferuje dobrą jakość obrazu nie tylko w trybie fotograficznym, ale także podczas nagrywania filmów, których rozdzielczość podniesiono do Full HD 1920 x 1080 przy 60i (NTSC) / 50i (PAL) w formacie AVCHD.

Obsługa urządzenia jest prosta dla użytkowników o każdym poziomie zaawansowania dzięki zastosowaniu sterowania dotykowego oraz nowego graficznego interfejsu użytkownika, zaprojektowanego dla modelu DMC-GF2. Wystarczy dotknąć fotografowany obiekt na dużym ekranie LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów, aby natychmiast go wyostrzyć i ewentualnie zwolnić migawkę. Użytkownik może też dopasować dotykowe menu Touch Q, aby były w nim tylko często używane funkcje. W połączeniu z prostymi przyciskami, w tym wydzielonymi przyciskami do nagrywania filmów i włączania trybu iA (Intelligent Auto), całość pozwala na absolutnie intuicyjną i wygodną obsługę aparatu.

Obudowa jest wykonana z aluminium, aby podkreślić wrażenie wysokiej jakości. Uchwyt zaprojektowano w taki sposób, aby zapewniał pewne trzymanie nawet pomimo niewielkich rozmiarów aparatu. Kieszonkowy DMC-GF2 jest dostępny w kolorze czarnym, srebrnym, białym, czerwonym i różowym.

Intuicyjne, dotykowe fotografowanie za pomocą najmniejszego i najlżejszego na świecie korpusu

W modelu DMC-GF2 zmniejszono w stosunku do poprzednika (DMC-GF1) gabaryty – o ok. 19% – i wagę – o ok. 7%. Tym samym, jak zapewnia producent, korpus nowego modelu jest najmniejszy i najlżejszy na świecie. Jest to możliwe dzięki wielu rozwiązaniom, w tym pomniejszeniu mocowania oraz zredukowaniu liczby wewnętrznych części poprzez zintegrowanie obwodów elektrycznych. DMC-GF2 ma wbudowaną lampę błyskową z nowym mechanizmem otwierania, który zapobiega powstawaniu efektu winietowania, jaki wywoływany jest przez małą odległość lampy od wymiennego obiektywu. Nawet bardziej zaawansowani użytkownicy nie będą zdezorientowani brakiem widocznej lampy błyskowej, którą przyjmuje się za pewnik w aparatach kompaktowych. Zastosowanie lampy daje szansę na więcej dobrych ujęć podczas fotografowania ludzi nocą lub we wnętrzach.

Obsługa jest prosta dzięki zastosowaniu sterowania dotykowego oraz nowego graficznego interfejsu użytkownika, zaprojektowanego dla modelu DMC-GF2. Wystarczy dotknąć fotografowany obiekt na dużym ekranie LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów, aby natychmiast go wyostrzyć i ewentualnie zwolnić migawkę. Aparat śledzi dotknięty obiekt i ustawia na nim ostrość, nawet jeśli zacznie się on poruszać. Wystarczy dotknięcie ekranu, aby wybrać miejsce i wielkość obszaru wyostrzania z pomocą funkcji 1-area AF. Ta sama funkcja w trybie wykrywania twarzy pozwala ustawić precyzyjnie ostrość na oczy, przy czym twarz pozostaje dobrze oświetlona i wyraźna. Wielopunktowy autofokus (23 obszary wyostrzania) służy do ustawiania grupy punktów AF zgodnie z wymogami kompozycji. Dzięki inteligentnemu selektorowi scen w trybie iA, aparat automatycznie przełącza się w odpowiedni tryb w zależności od dotkniętego obiektu. Na przykład dotknięcie ludzkiej twarzy przełącza aparat w tryb portretu, dotknięcie tła lub scenerii — w tryb krajobrazu, a dotknięcie obiektu znajdującego się niedaleko aparatu — w tryb makro. W trybie manualnego ustawiania ostrości można wykonać powiększenie części obrazu, wybierając dotykiem 1x, 5x lub 10x, jednocześnie płynnie przeciągając wybraną część na wyświetlaczu. Działaniem funkcji defokus w trybie iA i w trybie Mój Kolor steruje się prostym przeciągnięciem suwaka za pomocą palca.

Obsługa dotykowa skraca czas wykonywania ustawień w menu. Użytkownik może też dopasować dotykowe menu Touch Q w taki sposób, aby były w nim tylko często używane funkcje. W połączeniu z prostymi przyciskami, w tym wydzielonymi przyciskami do nagrywania filmów i włączania trybu iA (Intelligent Auto), który świeci się w trakcie aktywacji, całość pozwala na absolutnie intuicyjną i wygodną obsługę aparatu.
Przeczytaj także: Panasonic LUMIX DMC-FX77 Panasonic LUMIX DMC-FX77

 

1 2 3

następna

Przeczytaj także

Monitor BenQ BL2400PT LED

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: