eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Microsoft Azure Services Platform

Microsoft Azure Services Platform

2008-11-07 13:34

Firma Microsoft zaprezentowała Windows Azure - działającą w chmurze obliczeniowej podstawę usługi Azure Services Platform. Azure Services Platform to nowa usługa opracowana przez Microsoft zapewniająca wsparcie dla programistów przy budowaniu aplikacji nowej generacji, oferująca nowe usługi zarówno w zakresie komputerów, sieci Internet i telefonów.

Przeczytaj także: Nowe usługi Windows Azure

Nowa platforma łączy w sobie możliwości programowe działające w „chmurze”, z pojemnością oraz usługami infrastruktury obliczeniowej i sieciowej działających na serwerach wewnątrz globalnej sieci danych firmy Microsoft. Dzięki temu programiści mogą wdrażać aplikacje na „chmurze” bądź w lokalu firmy i dostarczać usługi zarówno dla biznesu, jak i pojedynczego klienta.

Azure Services Platform oferuje programistom elastyczność i możliwość stworzenia aplikacji, które wykorzystują posiadane przez nich umiejętności, narzędzia i technologie, takie jak np. Microsoft NET i Visual Studio. Programiści mogą również korzystać z szeregu narzędzi i technologii komercyjnych oraz rozwiązań open source, mając dostęp do serwisów Azure z wykorzystaniem standardów internetowych HTTP, REST, WS* czy AtomPub.

Elementy platformy Azure Services Platform to między innymi:
  • Windows Azure dla hostingu i zarządzania serwisem, obliczeń i pracy w sieci
  • Microsoft SQL Services dla usług związanych z bazami danych i raportowaniem
  • Microsoft .NET Services wykorzystujące usługi wdrożenia systemu .NET wraz z jego elementami typu workflow czy access control
  • Live Services jednolity sposób przechowywania, dzielenia się czy synchronizacji dokumentów, obrazów, plików i informacji w komputerach PC, telefonach, aplikacjach PC i na stronach internetowych
  • Microsoft SharePoint and Dynamics CRM Services dla kontentu biznesowego, współpracy i opracowywania rozwiązań na „chmurze”
Firma Microsoft oferuje również aplikacje Microsoft Online Services - oprogramowanie wraz usługami subskrypcji, których hostingiem zajmuje się firma Microsoft. Obsługiwane przez Microsoft aplikacje takie jak Exchange Online, SharePoint Online, Dynamics CRM Online, Office Communications Online czy Live Meeting, mogą być wykorzystane jako uzupełnienie bądź dodatek do oprogramowania znajdującego się u użytkownika.

Przeczytaj także: Projekt Madera od Microsoft Projekt Madera od Microsoft

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: