eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Allegro, Lidl i Rossmann to najsilniejsze marki roku 2023

Allegro, Lidl i Rossmann to najsilniejsze marki roku 2023

2024-03-22 12:11

Allegro, Lidl i Rossmann to najsilniejsze marki roku 2023

Jakie marki najsilniejsze pod względem ilości pozytywnych opinii? © Gerd Altmann z Pixabay

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Poznaliśmy najsilniejsze marki pod względem ilości pozytywnych opinii. W zestawieniu YouGov Buzz Top 10 autorstwa agencji badawczej Inquiry, na podium znalazły się Allegro, Lidl i Rossmann. W rankingu marek, które znacząco poprawiły swój wynik w porównaniu z poprzednim rokiem, najlepsze okazały się Revolut, Action oraz Leroy Merlin.

Przeczytaj także: Najpopularniejsze marki w Polsce 2023: Allegro, Rossmann i Lidl

W rankingu został uwzględniony wskaźnik Buzz z badania YouGov BrandIndex. Wskaźnik ten odpowiada na pytanie „O których markach słyszałeś coś pozytywnego/negatywnego w ciągu ostatnich 2 tygodni?”. W zestawieniu zaprezentowano wskaźnik netto (różnica wskazań pozytywnych i negatywnych).

Lista YouGov Buzz Top 10 obejmuje marki, dla których wskaźnik ten jest najwyższy. W Polsce trzy pierwsze miejsca rankingu YouGov Buzz zajmują Allegro, Lidl i Rossmann. Tuż poza podium, z różnicą 0,5 p.p., uplasował się BLIK. Bardzo dobre wyniki odnotowały marki Biedronka, E. Wedel, McDonald’s, Pepco, Toyota i Winiary. To o nich słyszeliśmy najwięcej pozytywnych opinii w roku 2023.

fot. mat. prasowe

YouGov Buzz 2023 - TOP 10

W Polsce trzy pierwsze miejsca rankingu YouGov Buzz zajmują Allegro, Lidl i Rossmann.


W drugim rankingu TOP 10 Improvers znalazły się marki, które znacząco poprawiły swój wynik Buzz w porównaniu z poprzednim rokiem (2023 vs. 2022). Na podium znalazły się marki Revolut, Action oraz Leroy Merlin (w tym ostatnim przypadku jest to odbicie po znaczącym spadku w roku 2022). Czwarta pozycja przypadła firmie Dealz, zaś na kolejnych miejscach uplasowały się Decathlon, PayPo i Blik. Zestawienie zamykają marki Allegro Pay, Klarna, Vinted.

fot. mat. prasowe

TOP 10 Improvers

Na podium znalazły się marki Revolut, Action oraz Leroy Merlin.


Przypomnijmy tutaj, że pozytywne opinie o markach wielu przypadkach przełożyły się na wzrost wskaźników wizerunkowych, o czym pisaliśmy w styczniu (ranking YouGov Best Brands).
Na liście YouGov Buzz Top 10 znajdują się najsilniejsze marki w Polsce. Jak widać, pozytywny wizerunek marki przekłada się również na wysoki poziom pozytywnych opinii, jakie docierają do konsumentów różnymi kanałami. W ten sposób najlepsi gracze uzyskują dodatkowe wzmocnienie swoich działań marketingowych. – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska firmy Inquiry.

O badaniu YouGov BrandIndex:
YouGov BrandIndex to jedyne w Polsce syndykatowe badanie kondycji marek, realizowane codziennie. Badanie jest realizowane przez firmę YouGov od 2019 r. i obejmuje kilkaset marek obecnych na polskim rynku w kilkunastu kategoriach. Roczna wielkość próby wynosi N=9000 osób dla każdej kategorii.


oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: