eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Allegro najczęściej polecaną marką w Polsce

Allegro najczęściej polecaną marką w Polsce

2022-10-05 12:16

Allegro najczęściej polecaną marką w Polsce

Allegro najczęściej polecaną marką w Polsce © pixabay.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Allegro, Cukiernia Sowa i Adidas to trzy najczęściej rekomendowane marki w Polsce - wynika z raportu YouGov Recommend, któremu przyjrzała się agencja Inquiry. Marki, które najbardziej poprawiły wyniki to: Żabka Café, Pepco i Dino.

Przeczytaj także: Rossmann najlepszą marką w Polsce

W tegorocznym rankingu pierwsze miejsce w Polsce zajmuje Allegro, dla którego wskaźnik rekomendacji wynosi 85,8%.
Lider ubiegłoroczny - Cukiernia Sowa - zajmuje miejsce drugie z wynikiem 84,8% (wobec 85,2% w 2021 roku). Trzecie miejsce w rankingu przypadło marce Adidas ze wskaźnikiem rekomendacji na poziomie 82,8%.

Na dalszych pozycjach w rankingu widzimy dwie marki odzieżowe: Zalando (4 miejsce z wynikiem 80,2%) oraz Zara (5 miejsce, 78,7%). Miejsca w drugiej piątce zajmują marki: eobuwie.pl, BLIK, Warta, Nike i 4F.

fot. mat. prasowe

TOP 10 marek w Polsce

W tym roku pierwsze miejsce w rankingu na polskim rynku zajmuje Allegro, dla którego wskaźnik rekomendacji wynosi 85,8%.


W ramach raportu przygotowany także został ranking marek, które odnotowały najwyższy wzrost wskaźnika rekomendacji w porównaniu z ubiegłym rokiem (Top Improvers). Najwyższym wzrostem wyników na polskim rynku może pochwalić się Żabka Café (wzrost o 3,6 p.p.), a także Pepco (3,1 p.p.) oraz sieć Dino (2,0 p.p.). Na dalszych pozycjach znajdziemy takie marki jak Media Expert, OBI czy Stokrotka. Ranking zamyka empik.com ze wzrostem wskaźnika rekomendacji na poziomie 0,8 p.p.

fot. mat. prasowe

Marki, które najbardziej podwyższyły wyniki

Najwyższym wzrostem wyników na polskim rynku może pochwalić się Żabka Café (wzrost o 3,6 p.p.), a także Pepco (3,1 p.p.) oraz sieć Dino (2,0 p.p.).


W ujęciu globalnym pierwsze dwa miejsca w rankingu YouGov Recommend zajmują Toyota oraz Samsung, które wyraźnie dystansują serwis Netflix, znajdujący się na 3. miejscu. Dalsze pozycje należą kolejno do Uniqlo, Mercedes-Benz, Nike, Adidas, Apple i iPhone. Globalną listę TOP 10 najchętniej rekomendowanych marek zamyka Shopee - marka o silnej pozycji na rynkach azjatyckich, intensywnie rozwijana w ostatnim czasie również w Polsce.

Agnieszka Górnicka, prezes firmy Inquiry, komentuje:
Warto zauważyć, że na liście TOP 10 dla Polski, obok globalnych firm znajdziemy aż pięć rodzimych marek, w tym między innymi płatności cyfrowe BLIK.

Dane dotyczące rekomendowanych marek pochodzą z badania YouGov BrandIndex, w którym zadajemy następujące pytania: Które marki polecił(a)byś przyjaciołom lub znajomym? A które marki odradzał(a)byś przyjaciołom lub znajomym? W rankingu przedstawiamy wynik netto, tj. różnicę wskazań pozytywnych i negatywnych w grupie osób, które są klientami danej marki.

W ciągu roku YouGov zbiera dane dla tysięcy marek w wielu krajach na całym świecie. Kategorie uwzględnione w tegorocznym rankingu w Polsce obejmują handel spożywczy, drogerie, modę, handel specjalistyczny, ubezpieczenia, usługi finansowe, gastronomię oraz e-commerce.


oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: