eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Toyota vs Cukiernia Sowa, czyli najczęściej polecane marki Polsce

Toyota vs Cukiernia Sowa, czyli najczęściej polecane marki Polsce

2021-07-21 09:57

Toyota vs Cukiernia Sowa, czyli najczęściej polecane marki Polsce

Cukiernia Sowa najczęściej polecana marką w Polsce © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Firma YouGov opublikowała zestawienie najczęściej polecanych marek na świecie. Na czele globalnego rankingu YouGov Recommend widzimy takich gigantów jak Toyota, Netflix, Samsung, Nike oraz adidas. A które brandy najchętniej rekomendują sobie Polacy? Odpowiedzi na to pytanie dostarcza opracowanie Inquiry. Oto do jakich wniosków prowadzi.

Przeczytaj także: Które sieci handlowe wygrały z pandemią? Żabka liderką

Z tego tekstu dowiesz się m.in.:


  • Jak prezentuje się czołowa dziesiątka najchętniej polecanych marek w naszym kraju?
  • Które firmy osiągnęły najwyższy wzrost wyników w stosunku do ubiegłego roku?
  • Które kategorie objęte zostały monitoringiem?


W ciągu roku YouGov zbiera dane z milionów ankiet realizowanych dla kilku tysięcy marek w wielu krajach na całym świecie, w tym w USA, Chinach, Japonii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Ranking YouGov Recommend 2021 powstał na podstawie danych z badania YouGov BrandIndex, w którym zadajemy m.in. pytanie o chęć polecania marek.

W tym roku po raz pierwszy ukazuje się ranking YouGov Recommend dla marek monitorowanych w naszym kraju. Kategorie monitorowane w Polsce obejmują handel spożywczy, drogerie, modę, handel specjalistyczny, ubezpieczenia, usługi finansowe, gastronomię oraz e-commerce.

Pierwsze miejsce w rankingu YouGov Recommend 2021 w Polsce zajmuje Cukiernia Sowa – wskaźnik rekomendacji dla tej marki (wśród klientów) wynosi ponad 85%. Słodkim przyjemnościom niewiele ustępuje Allegro, zaś na trzecim miejscu znalazł się internetowy sklep rossmann.pl. Kolejne marki w zestawieniu Top 10 to pyszne.pl , 4F, Zara, Rossmann, AXA, Lidl oraz empik.com.

fot. mat. prasowe

Najczęściej polecane marki Polsce

Na 1. miejscu uplasowały się Cukiernie Sowa.


W osobnym rankingu wyróżniono te firmy, które osiągnęły najwyższy wzrost wyników w stosunku do ubiegłego roku (Top Improvers). W ciągu ostatniego roku w Polsce największy wzrost indeksu zanotowały sieci Netto, OBI oraz H&M; na dalszych miejscach znalazły się Carrefour, kik, Dino i Żabka. Listę Top Improvers zamykają Biedronka, Aldi i McDonald’s.

fot. mat. prasowe

Marki, które najbardziej podwyższyły wyniki

Liderem okazało się Netto.


Agnieszka Górnicka, prezes Inquiry, komentuje:
Na liście YouGov Recommend Top 10 znajdują się nie tylko wielkie marki, ale też lokalne firmy, które cały czas pracują nad relacją z klientami. Widzimy też, że mimo pandemii wiele firm zdołało znacząco poprawić swoje wyniki.

O badaniu YouGov BrandIndex
YouGov BrandIndex to jedyne w Polsce badanie kondycji marek realizowane w czasie rzeczywistym. Kluczowe wskaźniki obejmują komunikację, wizerunek i zakupy. W 2021 r. monitorujemy w Polsce ponad 200 marek.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: