eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Wkrótce hakerzy rozpoczną ataki na Metaverse

Wkrótce hakerzy rozpoczną ataki na Metaverse

2022-08-05 09:47

Wkrótce hakerzy rozpoczną ataki na Metaverse

Wkrótce hakerzy rozpoczną ataki na Metaverse © fot. mat. prasowe

Eksperci Check Point Software ostrzegają, że już wkrótce hakerzy rozpoczną ataki na Metaverse i rozwiną haktywizm. Jakie jeszcze wnioski płyną z raportu "Trendy w cyberatakach: 2022 Raport śródroczny"?

Przeczytaj także: Metaverse: na jakie zagrożenia będzie nas narażać?

Autorzy raportu ukazującego bieżące i przyszłe trendy w cyberatakach (Cyber Attack Trends: 2022 Mid Year Report) zwracają uwagę na ewolucję cyberataków jako broni na poziomie państwa, uzupełniającej rzeczywisty konflikt militarny, w tym tych z wykorzystaniem programów ransomware, mających wygenerować zarówno korzyści finansowe, jak i społeczne.
Wojna na Ukrainie zdominowała nagłówki gazet w pierwszej połowie 2022 roku i możemy mieć tylko nadzieję, że wkrótce zostanie doprowadzona do pokojowego zakończenia. Jej wpływ na cyberprzestrzeń był dramatyczny zarówno pod względem zakresu, jak i skali. Jednocześnie w tym roku zaobserwowaliśmy ogromny wzrost cyberataków na organizacje we wszystkich sektorach i we wszystkich krajach. Niestety, sytuacja będzie się tylko pogarszać, zwłaszcza że oprogramowanie ransomware jest obecnie głównym zagrożeniem dla organizacji – wyjaśnia Maya Horowitz, wiceprezes ds. badań w Check Point Software

fot. mat. prasowe

Wkrótce hakerzy rozpoczną ataki na Metaverse

Eksperci przewidują, że już wkrótce w Metaverse zobaczymy pierwsze ataki, które będą wykorzystywać luki w inteligentnych kontraktach.


Zdaniem ekspertów w najbliższym półroczu 2022 r w cyberprzestrzeni czekać nas będą następujące zjawiska:
  • Ransomware stanie się znacznie bardziej rozdrobnionym ekosystemem – grupy oprogramowania ransomware stały się bardziej zorganizowane i działają jak zwykłe firmy, z ustalonymi celami do osiągnięcia. Analitycy Check Point Research uważają, że trend ten zostanie w najbliższym czasie odwrócony: zamiast kilku dużych, będzie wiele małych i średnich grup, aby skuteczniej ukrywać się przed służbami bezpieczeństwa.
  • Bardziej zróżnicowane łańcuchy infekcji e-mail - ze względu na domyślne blokowanie internetowych
    makr w biurze Microsoft, bardziej wyrafinowane rodziny złośliwego oprogramowania przyspieszą rozwój nowych łańcuchów infekcji.
  • Haktywizm będzie nadal ewoluował – grupy haktywistyczne będą nadal dostosowywać swoje ataki do programu wybranego państwa narodowego, zwłaszcza że wojna rosyjsko-ukraińska wciąż trwa. Podobne ruchy są i będą obserwowane na całym świecie.
  • Ciągłe ataki na zdecentralizowane sieci blockchain z oczekiwanymi pierwszymi atakami w Metaverse – Za sprawą poważnych incydentów bezpieczeństwa na platformach blockchain, takich jak luka na rynku Rarible lub luka ApeCoin Airdrop, eksperci przewidują, że hakerzy będą kontynuować wysiłki w celu przejęcia kryptowalut. Co więcej, uważają, że już wkrótce w Metaverse zobaczymy pierwsze ataki, które będą wykorzystywać luki w inteligentnych kontraktach.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: