eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Panattoni buduje centrum logistyczne w Radomiu

Panattoni buduje centrum logistyczne w Radomiu

2022-06-03 12:30

Panattoni buduje centrum logistyczne w Radomiu

Panattoni buduje centrum logistyczne w Radomiu © fot. mat. prasowe

Panattoni buduje w Radomiu centrum logistyczne o powierzchni blisko 45 000 m kw. Panattoni Park Radom powstaje ok. 10 minut od drogi S7.

Przeczytaj także: Panattoni Park Koluszki. I etap ukończony

Centrum dystrybucyjne Panattoni Park Radom o docelowej powierzchni 44 200 m kw. powstaje niecałe 10 minut od drogi S7 i 10 km od lotniska Warszawa-Radom. Lokalizacja parku w dzielnicy Wincentów pozwoli w pełni skorzystać z potencjału kadrowego Radomia.
W Radomiu działa około 25 000 podmiotów gospodarczych, a miasto stało się m.in. kluczowym ośrodkiem dla rozwoju przemysłu metalowego w kraju. Ponadto otwarcie regionu na nowoczesną powierzchnię przemysłową i strategiczne położenie na skrzyżowaniu ważnych europejskich szlaków drogowych, zwiększa atrakcyjność dla logistyki, produkcji, czy sektora e-commerce. Ogromnym atutem są również niższe koszty prowadzenia działalności w porównaniu z największymi rynkami magazynowymi, przy korzystnej lokalizacji – mówi Katarzyna Osińska, Development Director z Panattoni.

Deweloper na przełomie 2022 i 2023 roku dostarczy pierwsze dwie hale Panattoni Park Radom, które zajmą łącznie 13 500 m kw., z czego 8500 m kw. już zostało wynajęte przez przedstawicieli branży logistycznej oraz spożywczej. Trzecia hala, o powierzchni 30 690 m kw., powstanie w przyszłym roku. Z obiektów skorzystać będą mogły zarówno firmy lokalne, które zwiększą swój potencjał dzięki postawieniu na powierzchnię klasy A, jak i ogólnokrajowe czy międzynarodowe przedsiębiorstwa, prowadzące procesy logistyczne, produkcyjne, e-commerce oraz stawiające na tradycyjne magazynowanie.

fot. mat. prasowe

Panattoni buduje centrum logistyczne w Radomiu

Centrum dystrybucyjne Panattoni Park Radom o docelowej powierzchni 44 200 m kw. powstaje niecałe 10 minut od drogi S7 i 10 km od lotniska Warszawa-Radom.


Panattoni Park Radom zostanie zrealizowany w granicach miasta, w dzielnicy Wincentów i w pełni wykorzysta potencjał lokalizacyjny miejscowości. Położenie obok drogi wojewódzkiej 735 pozwoli na błyskawiczne dotarcie do drogi ekspresowej S7 i dojechanie w mniej niż 1,5 godziny do Warszawy. Ponadto połączy Radom z południem Polski (m.in. Krakowem), jak i północą (Gdańsk). Położenie we wschodniej części kraju dodatkowo rodzi możliwość obsługi wschodzących rynków jak Lublin. Dzięki licznym rozwiązaniom z zakresu ochrony środowiska i wellbeingu, park uzyska certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent, znacznie wyprzedzając obecne normy budowlane.

Panattoni po raz kolejny potwierdza potencjał Radomia. W 2021 roku deweloper ukończył obiekt BTS o powierzchni 12 820 m kw. dla amerykańskiej firmy AZZ Specialty Welding Europe - globalnego dostawcy rozwiązań w zakresie galwanizowania i pokrywania metali różnymi powłokami, usług spawalniczych, specjalistycznego sprzętu elektronicznego oraz wysoce zaawansowanych usług inżynieryjnych w zakresie konserwacji i budowy infrastruktury krytycznej.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: