eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Panattoni Park Koluszki. I etap ukończony

Panattoni Park Koluszki. I etap ukończony

2021-12-07 13:08

Panattoni Park Koluszki. I etap ukończony

Panattoni Park Koluszki © fot. mat. prasowe

Panattoni Park Koluszki to nowa inwestycja powstająca w Polsce Centralnej, której powierzchnia wyniesie docelowo ok. 40 000 m kw. Pierwszym najemcą jest Pet Republic - producent karm, który w listopadzie br. wprowadził się na powierzchnię 12 000 m kw.

Przeczytaj także: Powstanie Panattoni Park Siedlce

W Koluszkach powstaje nowe centrum dystrybucyjne klasy A o powierzchni ok. 39 800 m kw. Pierwszy etap Panattoni Park Koluszki został ukończony pod koniec listopada - ponad 12 000 m kw. (w tym ok. 1000 m kw. biur) wynajęła firma Pet Republic, producent karmy dla psów i kotów, należący do grupy CPF Poland. Krajowy oddział jest częścią Charoen Pokphand Foods, czyli światowego lidera w sektorze rolno-spożywczym.

Drugi i ostatni etap Panattoni Park Koluszki zaplanowano na przełom III i IV kw. 2022 r. Wtedy 13 500 m kw. zajmie kolejny najemca - globalny producent komponentów i części dla przemysłu motoryzacyjnego, obejmujący m.in. elementy zawieszenia, hamulców, czy układu zawieszenia.
Koluszki to doskonała alternatywa dla Łodzi. Nasz nowy park skorzysta zarówno z obecności w strefie ekonomicznej, jak i strategicznego położenia w Polski Centralnej. Atutem lokalizacji jest również dostęp do zasobów ludzkich, których deficyt zaczynają odczuwać dotychczasowe wielkie zagłębia inwestycyjne – Koluszki mają o 1,8 proc wyższy poziom bezrobocia od Łodzi, a podobnie jak stolica regionu, są w stanie zapewnić stały dopływ wykwalifikowanych pracowników. To tworzy ogromny potencjał do działalności krajowej i międzynarodowej właśnie z Koluszek – mówi Katarzyna Osińska, Development Director z Panattoni.

fot. mat. prasowe

Panattoni Park Koluszki

Inwestycja osiągnie docelowo ok. 40 000 m kw.


Panattoni Park Koluszki pozwoli na prowadzenie zarówno procesów magazynowych, jak i lekkiej produkcji i doskonale sprawdzi się w obsłudze zarówno małych i średnich, jak większych przedsiębiorstw. Realizacja przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM, a Panattoni zastosuje w niej rozwiązania zarówno z zakresu energooszczędności i ekologii, jak i wellbeingu użytkowników.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: