eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Panattoni Park Kraków North ma pierwszego najemcę

Panattoni Park Kraków North ma pierwszego najemcę

2022-04-20 13:21

Panattoni Park Kraków North ma pierwszego najemcę

Panattoni Park Kraków North ma pierwszego najemcę © fot. mat. prasowe

W regionie Krakowa powstaje nowa inwestycja - Panattoni Park Kraków North. Dwa budynki o łącznej powierzchni 55 000 m kw. mają być oddane na początku 2023 roku. Pierwszym najemcą jest Trivium Packaging - producent opakowań metalowych.

Przeczytaj także: Powstaje Panattoni Park Gorzów II

Trivium Packaging wynajął 21 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej oraz biurowej i z początkiem 2023 roku przeniesie tu istniejącą produkcję opakowań chemicznych.
Rynek krakowski, choć znacznie mniejszy od największych w Polsce, również może pochwalić się międzynarodowym potencjałem, co potwierdza inwestycja dla Trivium Packaging. W końcu nic nie potwierdza jakości danej lokalizacji tak, jak uczynienie z niej centrum międzynarodowej działalności przez firmę globalną, z ogromnym doświadczeniem i znajomością rynków. Panattoni dostarczyło w regionie ok. 160 000 m kw., a zapotrzebowanie cały czas rośnie, dlatego jesteśmy spokojni o przyszłość tego rynku – mówi Filip Noworól, Senior Leasing Manager w Panattoni i dodaje: -Zainteresowanie nowym obiektem to także potwierdzenie, jak ważna dla rozwoju regionu – szczególnie jego północnej części – jest realizacja drogi ekspresowej S7.

fot. mat. prasowe

Panattoni Park Kraków North ma pierwszego najemcę

Panattoni Park Kraków North będzie mieć powierzchnię 55 000 m kw.


Panattoni Park Kraków North powstaje w pobliżu trasy europejskiej E77. Ponadto w promieniu niecałych 100 km znajdują się dwa międzynarodowe porty lotnicze – Kraków-Balice oraz Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach. Dla działalności na terenie Polski kluczowa jest bliskość drogi ekspresowej S7 - która docelowo biec będzie z Gdańska niemalże do południowej granicy, a także drogi krajowej nr 44, która łączy Kraków m.in. ze Śląskiem.

Panattoni Park Kraków North przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent, m.in. dzięki rozwiązaniom z zakresu energooszczędności, czy wellbeingu. Nowoczesna powierzchnia zostanie przygotowana pod potencjalną działalność przedstawicieli dziesiątek branż i sektorów, w tym logistyki, automotive, czy FMCG. Odpowiednie zaprojektowanie obiektów pozwoli na dostosowanie ich do procesów magazynowania, produkcji, czy logistyki żywności. Bliskość tras międzynarodowych i krajowych ekspresowych umożliwi zarówno prowadzenie z parku działalności w Polsce, jak i na terenie całej Europy.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: