eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Polacy wydadzą na prezenty na Walentynki 170 zł

Polacy wydadzą na prezenty na Walentynki 170 zł

2021-02-10 10:14

Polacy wydadzą na prezenty na Walentynki 170 zł

Kolacja w restauracji najpopularniejszym prezentem © pixabay.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Picodi.com sprawdziło wśród ankietowanych z 38 krajów, w tym z Polski, jakie prezenty na Walentynki kupują, ile wydają na nie pieniędzy i czy udaje im się trafić w gusta ukochanych osób. Oto wyniki badania.

Przeczytaj także: Walentynki 2019 okiem Polaków

Na prezenty walentynkowe najwięcej wydają mieszkańcy Hongkongu - 102 €, Wielkiej Brytanii - 96 € i Irlandii - 92 €. Zaraz za podium znalazły się Stany Zjednoczone ze średnią kwotą 87 €. Polska z kwotą 37 € uplasowała się w rankingu na 21. pozycji.

W Polsce najpopularniejszym prezentem od mężczyzny jest kolacja w restauracji, a od kobiety - perfumy. W Niemczech to mężczyźni ofiarowują perfumy, a kobiety samodzielnie wykonywane prezenty. W Czechach mężczyźni obdarowują swoje partnerki kwiatami, a kobiety dają słodycze. W Peru oboje zakochani zafundują sobie jedzenie na dowóz.

fot. mat. prasowe

Walentynki w Polsce

Najczęściej wybieranym prezentem jest kolacja w restauracji.


Co Polacy kupią na Walentynki 2021>


Dzień Zakochanych jest popularnym i chętnie obchodzonym w Polsce świętem. 80 proc naszych rodaków obchodzi Walentynki, a 82% zamierza obdarować swoich ukochanych jakimś upominkiem.

Co Polki i Polacy zamierzają sobie kupić w 2021 roku? Mężczyźni wskazywali kolację w restauracji – 28% ankietowanych liczy, że w Walentynki restrykcje zostaną rozluźnione. Drugim najczęściej wybieranym prezentem okazały się kwiaty (26%), a trzecim – biżuteria (25%). Kobiety z kolei najczęściej jako prezent kupują perfumy (32%), słodycze (29%) i odzież (25%).

A jakie są oczekiwania Polek i Polaków wobec prezentów od drugiej połówki? Według kobiet, najlepsze prezenty to kwiaty (41%), biżuteria (38%), perfumy (34%), romantyczna kolacja w restauracji (34%) i bielizna (29%). Dla mężczyzn najbardziej akceptowalną opcją jest kolacja w restauracji (32%), a w dalszej kolejności perfumy (23%) i odzież (21%). 14% nie pogardzi jedzeniem na dowóz, a 13% – bielizną.

Najgorszymi prezentami na Walentynki zdaniem kobiet są gry planszowe (27%), pieniądze (26%), alkohol (25%), sprzęt do uprawiania sportu (24%) i pluszaki (21%). Wśród mężczyzn jako nietrafione prezenty na Walentynki najczęściej wymieniano kwiaty (26%) i kolację w restauracji (25%).

fot. mat. prasowe

Ile pieniędzy wydają zakochani w różnych krajach świata?

Największe kwoty, wśród wziętych pod uwagę krajów, wydają mieszkańcy Hongkongu (102 €).


Ankiety przeprowadzono wśród 11 tys. respondentów z 38 wybranych krajów świata, w których obchodzi się Walentynki. Lokalne waluty zostały przeliczone po średnim kursie ze stycznia 2021 roku.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: