eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › European Logistics Investment wybuduje Kraków V

European Logistics Investment wybuduje Kraków V

2021-01-14 13:50

European Logistics Investment wybuduje Kraków V

European Logistics Investment - Skawina © fot. mat. prasowe

European Logistics Investment wybuduje w Skawinie w powiecie krakowskim centrum logistyczne o powierzchni 18 300 mkw. Inwestycja Kraków V ma zostać ukończona w II kwartale 2021 roku.

Przeczytaj także: Dekpol buduje Bałtyckie Centrum Logistyczne

Centrum logistyczne Kraków V jest już trzecią inwestycją ELI w tym regionie. Projekt będzie realizowany razem z Panattoni.

Inwestycja dostarczy łącznie 18 300 mkw. powierzchni najmu, w tym 16 600 mkw. powierzchni magazynowej i 1 700 mkw. biurowej.

Obiekt będzie posiadał także 121 miejsc parkingowych dla samochodów, nowoczesny system zraszania ESFR, 24 ramp przeładunkowych oraz całodobową ochronę.

3 300 mkw. powierzchni magazynowej i 300 mkw. powierzchni biurowej, zostało już wynajęte przez firmę RTV Euro AGD.

Pozostała powierzchnia jest planowana jako inwestycja typu SBU (small business units) z możliwością wykorzystania przez różne segmenty logistyki, m.in. tzw. last mile delivery, centra dystrybucji paczek, szybkie dostawy w 1h czy rozwiązania logistyczne dla sklepów z branży spożywczej.

fot. mat. prasowe

European Logistics Investment - Skawina

ELI wybuduje centrum logistyczne o powierzchni 18 300 mkw. w Skawinie w powiecie krakowskim.


Atutem nowej inwestycji jest bardzo dobre połączenie z autostradą A4 (łączącą Niemcy z Wrocławiem i Śląskiem) – dojazd do obwodnicy Krakowa zajmuje około 5 minut. Działka jest także zlokalizowana w bliskości trzech międzynarodowych lotnisk (Kraków, Katowice, Rzeszów).

W skład portfolio European Logistics Investment (ELI) wchodzi 19 parków logistycznych o łącznej powierzchni najmu ponad 600 000 mkw., które są zlokalizowane w najważniejszych regionach logistycznych w Polsce m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, a także na Górnym Śląsku. W najbliższych latach firma planuje dalszy rozwój portfolio, aby stać się wiodącą platformą logistyczną w Polsce. Strategicznym partnerem ELI jest Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie.

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: