eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › GUS: w danych widać wyraźne pogorszenie koniunktury

GUS: w danych widać wyraźne pogorszenie koniunktury

2020-10-21 13:20

GUS: w danych widać wyraźne pogorszenie koniunktury

Polskie firmy gorzej oceniają bieżącą koniunkturę © aleksicze - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Najnowsze doniesienia GUS potwierdzają - polskie przedsiębiorstwa oceniają bieżącą koniunkturę gospodarczą gorzej niż przed miesiącem. Wyjątkami okazują się tu tylko handel hurtowy (sygnalizujący poprawę ocen), a także jednostki z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, które jako jedyne obecne realia gospodarcze postrzegają pozytywnie.

Przeczytaj także: GUS: koniunktura gospodarcza daleka od ideału, najgorzej w zakwaterowaniu

Najświeższe dane GUS wskazują również, że w większości obszarów badawczych oceny "diagnostyczne" nie uległy zmianie, natomiast w "prognostycznych" widać jedynie pogorszenie.

Przetwórstwo przemysłowe


W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 9,7 – niższym niż we wrześniu (minus 6,2).

Budownictwo


W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 16,5 – niższym niż we wrześniu (minus 15,0).

Handel hurtowy


W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 5,3 – podobnym jak we wrześniu (minus 4,5).

Handel detaliczny


W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 9,8 – niższym niż przed miesiącem (minus 6,5).

fot. mat. prasowe

Wskaźniki ogólnego klimatu koniunktury według rodzaju działalności

Zdecydowanie najgorzej koniunkturę ocenia Zakwaterowanie i gastronomia.


Transport i gospodarka magazynowa


W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 12,8 – niższym niż we wrześniu (minus 8,7).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w bieżącym miesiącu na poziomie minus 29,0 wobec minus 21,2 we wrześniu. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 35,1) niż jednostki gastronomiczne (minus 27,6), choć te ostatnie odnotowują większe pogorszenie koniunktury w skali miesiąca.

Informacja i komunikacja


W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 7,5 – niższym niż przed miesiącem (plus 9,5).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w październiku na poziomie plus 3,8 – niższym niż przed miesiącem (plus 5,6).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: