eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › GUS: koniunktura gospodarcza nieco lepsza w kwietniu 2021

GUS: koniunktura gospodarcza nieco lepsza w kwietniu 2021

2021-04-22 13:26

GUS: koniunktura gospodarcza nieco lepsza w kwietniu 2021

Pogorszyły się nastroje w gastronomii i zakwaterowaniu © fot. mat. prasowe

Z komunikatu opublikowanego dziś przez GUS wynika, że w kwietniu 2021 koniunktura gospodarcza oceniana jest lepiej niż w marcu, chociaż w większości analizowanych sektorów wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury jest ujemny. Wyjątkami są sekcja informacja i komunikacja, handel hurtowy oraz finanse i ubezpieczenia. Nie jest zaskoczeniem, że największymi pesymistami, podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym miesiącu, pozostają podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii, na domiar złego odnotowały one największe pogorszenie.

Przeczytaj także: GUS: koniunktura gospodarcza w marcu 2021 wciąż na minusie

Przetwórstwo przemysłowe


W kwietniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 4,0 – wyższym niż w marcu (minus 6,6).

Budownictwo


W kwietniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 13,7 – nieco wyższym od notowanego w marcu (minus 15,5).

Handel hurtowy


W kwietniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 1,3 – wyższym niż w marcu (minus 2,3).

Handel detaliczny


W kwietniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 8,3 – niższym niż przed miesiącem (minus 6,7).

fot. mat. prasowe

Pogorszyły się nastroje w gastronomii i zakwaterowaniu

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w kwietniu na poziomie minus 39,2 wobec minus 34,4 w marcu.


Transport i gospodarka magazynowa


W kwietniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 0,8 – wyższym niż przed miesiącem (minus 2,9).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w kwietniu na poziomie minus 39,2 wobec minus 34,4 w marcu. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 52,9) niż jednostki gastronomiczne (minus 30,6).

Informacja i komunikacja


W kwietniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 11,7 – zbliżonym do odnotowanego przed miesiącem (plus 12,5).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w kwietniu na poziomie plus 0,2 – nieco wyższym od sygnalizowanego przed miesiącem (minus 1,7).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: