eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › GUS: dobra koniunktura gospodarcza już tylko w 1 sektorze

GUS: dobra koniunktura gospodarcza już tylko w 1 sektorze

2020-11-20 13:09

GUS: dobra koniunktura gospodarcza już tylko w 1 sektorze

Koniunktura w zakwaterowaniu i gastronomii jeszcze gorsza © Kzenon - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Listopad br. nie przyniósł przełomu w ocenach koniunktury gospodarczej - we wszystkich analizowanych podmiotach oceniana jest ona gorzej niż miesiąc wcześniej - wynika z najnowszego komunikatu GUS. Co gorsza, optymizm widoczny jest już tylko w jednej z badanych sekcji.

Przeczytaj także: GUS: w danych widać wyraźne pogorszenie koniunktury

Najświeższe dane GUS wskazują również, że w większości obszarów badawczych poprawa dotyczy zarówno ocen "diagnostycznych", jak i "prognostycznych".

Przetwórstwo przemysłowe


W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 20,5 – niższym niż w październiku (minus 9,7).

Budownictwo


W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 26,2 – niższym niż w październiku (minus 16,5).

Handel hurtowy


W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 16,2 – niższym niż w październiku (minus 5,3).

Handel detaliczny


W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 26,3 – niższym niż przed miesiącem (minus 9,8).

Transport i gospodarka magazynowa


W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 16,5 – niższym niż w październiku (minus 12,8).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w bieżącym miesiącu na poziomie minus 61,1 wobec minus 29,0 w październiku. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 69,6) niż jednostki gastronomiczne (minus 56,4).

fot. mat. prasowe

Wskaźniki ogólnego klimatu koniunktury według rodzaju działalności

W listopadzie br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury we wszystkich prezentowanych obszarach gospodarki uplasował się niżej niż przed miesiącem.


Informacja i komunikacja


W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 3,9 – niższym niż przed miesiącem (plus 7,5).

fot. mat. prasowe

Wskaźniki ogólnego klimatu koniunktury według rodzaju działalności

W listopadzie br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury we wszystkich prezentowanych obszarach gospodarki uplasował się niżej niż przed miesiącem.


Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w listopadzie na poziomie minus 4,3 – niższym niż przed miesiącem (plus 3,8).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: