eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › GUS: koniunktura gospodarcza lepsza, ale ciągle pod kreską

GUS: koniunktura gospodarcza lepsza, ale ciągle pod kreską

2020-08-21 13:04

GUS: koniunktura gospodarcza lepsza, ale ciągle pod kreską

Największy pesymizm w zakwaterowaniu i gastronomii © Kzenon - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Są już najnowsze dane GUS na temat koniunktury gospodarczej w naszym kraju. Wprawdzie w sierpniu notowana jest jej poprawa, to jednocześnie jedyny dodatni wynik notują sekcje informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa. Największy pesymizm towarzyszy podmiotom wyspecjalizowanym w zakwaterowaniu i gastronomii.

Przeczytaj także: GUS: oceny koniunktury coraz lepsze, najgorzej w zakwaterowaniu

Z danych zaprezentowanych przez GUS wynika również, że poprawa dotyczy przede wszystkim ocen bieżących („diagnoza”), natomiast w przypadku „prognoz” negatywne oczekiwania albo się pogłębiają albo pozostają na dotychczasowym poziomie.

Przetwórstwo przemysłowe


W sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 6,6 czyli wyższym niż w lipcu (minus 10,5).

Budownictwo


W sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 15,4 czyli nieznacznie wyższym niż w lipcu (minus 16,7).

Handel hurtowy


W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 4,6 – wyższym niż w lipcu (minus 9,3).

Handel detaliczny


Jak pisze GUS, w sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 9,8 czyli wyższym niż przed miesiącem (minus 12,2).

Transport i gospodarka magazynowa


W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 12,7 czyli wyższym niż w lipcu (minus 14,3).

fot. mat. prasowe

Wskaźniki ogólnego klimatu koniunktury według rodzaju działalności

W sierpniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury jest lepszy niż w lipcu br. we wszystkich prezentowanych obszarach gospodarki.


Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w bieżącym miesiącu na poziomie minus 19,3 wobec minus 22,7 w lipcu. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 31,8) niż jednostki gastronomiczne (minus 8,7).

Informacja i komunikacja


W sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 5,4 czyli wyższym niż przed miesiącem (plus 3,1).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w sierpniu na poziomie dodatnim (plus 2,7) wobec ujemnego przed miesiącem (minus 1,3) - podsumowuje GUS.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: