eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › GUS: koniunktura gospodarcza na minusie, wciąż najgorzej w gastronomii

GUS: koniunktura gospodarcza na minusie, wciąż najgorzej w gastronomii

2021-01-22 13:15

GUS: koniunktura gospodarcza na minusie, wciąż najgorzej w gastronomii

Najgorsza koniunktura w gastronomii © pixabay.com

Z komunikatu opublikowanego dziś przez GUS wynika, że w styczniu koniunktura gospodarcza oceniana jest lepiej, chociaż w większości analizowanych sektorów wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury jest ujemny. Wyjątkiem jest sekcja informacja i komunikacja. Nie jest zaskoczeniem, że największymi pesymistami, podobnie jak to miało miejsce w grudniu 2020 roku, pozostają podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii.

Przeczytaj także: GUS: koniunktura gospodarcza na minusie, najgorzej m.in. w gastronomii

W większości badanych obszarów odnotowuje się poprawę w stosunku do grudnia ub.r. zarówno składowych „diagnostycznych”, jak i „prognostycznych”.

Przetwórstwo przemysłowe


W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 9,9 – wyższym niż w grudniu ub.r. (minus 14,8).

Budownictwo


W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 18,7 – wyższym niż w grudniu ub.r. (minus 22,6).

fot. pixabay.com

Najgorsza koniunktura w gastronomii

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w styczniu br. na poziomie minus 52,1.


Handel hurtowy


W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 4,2 – wyższym niż w grudniu ub.r. (minus 11,1).

Handel detaliczny


W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 13,9 – wyższym niż przed miesiącem (minus 19,1).

Transport i gospodarka magazynowa


W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 7,8 – wyższym niż w grudniu ub.r. (minus 11,5).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w styczniu br. na poziomie minus 52,1 wobec minus 56,9 w grudniu ub.r. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 64,5) niż jednostki gastronomiczne (minus 44,9).

Informacja i komunikacja


W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 7,4 – wyższym niż przed miesiącem (plus 5,8).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w styczniu br. na poziomie minus 3,6 – niższym niż przed miesiącem (plus 0,4).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: