eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › GUS: koniunktura gospodarcza daleka od ideału, najgorzej w zakwaterowaniu

GUS: koniunktura gospodarcza daleka od ideału, najgorzej w zakwaterowaniu

2020-09-22 12:07

GUS: koniunktura gospodarcza daleka od ideału, najgorzej w zakwaterowaniu

Najgorsza koniunktura w zakwaterowaniu © malkovkosta - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Są już najnowsze dane odnośnie koniunktury gospodarczej w naszym kraju. Z komunikatu opublikowanego dziś przez GUS wynika, że w większości analizowanych sektorów nastroje są podobne lub nieco lepsze nic miesiąc temu. Z drugiej strony do ideału jest ciągle daleko - pod kreską nie znajduje się jedynie koniunktura w sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa.

Przeczytaj także: GUS: koniunktura gospodarcza lepsza, ale ciągle pod kreską

Najświeższe dane GUS wskazują również, że w większości obszarów badawczych poprawa dotyczy zarówno ocen "diagnostycznych", jak i "prognostycznych".

Przetwórstwo przemysłowe


We wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 6,2 – zbliżonym do odnotowanego w sierpniu (minus 6,6).

Budownictwo


We wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 15,0 czyli podobnie jak w sierpniu (minus 15,4).

Handel hurtowy


W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 4,5 – podobnym jak w sierpniu (minus 4,6).

Handel detaliczny


We wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 6,5 – wyższym niż przed miesiącem (minus 9,8).

Transport i gospodarka magazynowa


W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 8,7 czyli wyższym niż w sierpniu (minus 12,7).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w bieżącym miesiącu na poziomie minus 21,2 wobec minus 19,3 w sierpniu. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 31,3) niż jednostki gastronomiczne (minus 12,6).

Informacja i komunikacja


We wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 9,5 czyli wyższym niż przed miesiącem (plus 5,4).

fot. mat. prasowe

Wskaźniki ogólnego klimatu koniunktury według rodzaju działalności

We wrześniu br. w niemal wszystkich prezentowanych obszarach gospodarki wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury jest podobny lub lepszy niż w sierpniu br.


Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się we wrześniu na poziomie plus 5,6 – wyższym niż przed miesiącem (plus 2,7).

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: