eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › PLAY wprowadza usługę Czat RCS

PLAY wprowadza usługę Czat RCS

2020-06-17 13:51

PLAY wprowadza usługę Czat RCS

Czat RCS © fot. mat. prasowe

PLAY wprowadza w oparciu o własną platformę usługę Czat RCS (Rich Communication Services), czyli „następcę SMS”. Nowa usługa to m.in. obsługa długich komunikatów tekstowych, załączanie multimediów czy informacja o dostarczeniu i odczytaniu wiadomości.
Korzystanie z Czatu RCS nie wymaga instalowania dodatkowej aplikacji – do ich wysyłania i odbierania służy domyślna aplikacja obsługująca wiadomości. Użytkownik nie potrzebuje żadnych nicków czy loginów, identyfikatorem jest numer telefonu. Użytkownicy nowej usługi otrzymają potwierdzenie zarówno dostarczenia, ale i odczytania wysłanego komunikatu. Aplikacja informuje także o tym, że odbiorca jest w trakcie pisania odpowiedzi. Nowy format umożliwia także tworzenie czatów grupowych czy opcję dodawania dowolnych multimediów takich jak zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, filmy, nagrania głosowe czy pliki do maksymalnie 100 MB.

Jeśli wysyłka wiadomości Czat RCS nie będzie możliwa, użytkownik zostanie zapytany czy ma ona zostać wysłana jako SMS. W ramach usługi jest także możliwość ustawienia automatycznej zmiany takich wiadomości na SMS. Osoby, które nie korzystają z Czatu RCS będą otrzymywały takie wiadomości w postaci SMS lub MMS.

fot. mat. prasowe

Czat RCS

PLAY wprowadza usługę Czat RCS.


Czat RCS skierowany jest do klientów Play korzystających z urządzeń wspierających tę technologię. Obecnie usługa dostępna jest dla wybranych modeli telefonów z systemem Android od wersji 10.0 – Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10+ oraz Samsung Galaxy S10e. Usługa działa także na telefonach kupionych poza Play, a w najbliższej przyszłości będzie także udostępniana na coraz większą liczbę urządzeń.

Włączenie usługi Czat RCS odbywa się przy pierwszym uruchomieniu aplikacji obsługującej wiadomości, a sprawdzić status można z poziomu jej ustawień. Za usługę nie jest pobierana żadna opłata aktywacyjna czy miesięczna. Korzystanie z Czatu RCS odbywa się przez dane komórkowe (co pomniejsza posiadany pakiet) lub przez Wi-Fi. Przeciętna wiadomość zajmuje 2 kB, ale trzeba pamiętać o dodatkowym rozmiarze w przypadku dodania do niej multimediów.

oprac. : eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Czat RCS, play, czat, SMS

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: