eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Region EMEA: najlepsze spółki 2017

Region EMEA: najlepsze spółki 2017

2017-12-08 11:50

Region EMEA: najlepsze spółki 2017

Deloitte Technology Fast 500 EMEA © vchalup - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Deloitte opublikował swój najnowszy ranking Technology Fast 500 EMEA. Znalazły się w nim 62 firmy z Europy Środkowej, a co godne odnotowania, aż 25 z nich to spółki z Polski. Spośród nich najlepszą pozycję (37) zajęła spółka Tooploox. Liderem tegorocznego zestawienia została brytyjska spółka Deliveroo, specjalizująca się w zamówieniach posiłków online.

Przeczytaj także: Region EMEA: najlepsze spółki 2015

– Nasza firma osiągnęła sukces dzięki inwestycjom technologicznym, elastycznej pracy, którą cenią nasi pracownicy oraz wysokiej jakości żywności, którą zawdzięczamy naszym partnerom restauracyjnym – mówi Will Shu, założyciel i dyrektor generalny Deliveroo.

Na podium Deloitte Technology Fast 500 EMEA znalazły się także niemiecka spółka Lesara GmbH i Guide to Iceland z Islandii.

Ranking Deloitte powstaje w oparciu o analizę procentowego wzrostu przychodów na przełomie ostatnich czterech lat (2013 r. vs. 2016 r.). W tym roku średnia stopa wzrostu przychodów wszystkich spółek z zestawienia wyniosła 1 377 proc. To więcej niż w edycji ubiegłorocznej rankingu, kiedy było to 967 proc. Aby znaleźć się na liście trzeba było osiągnąć średni wzrost w wysokości 220 proc.
– Tegoroczne wyniki wskazują na dobrą kondycję branży technologicznej w regionie EMEA. Technologia przekształca każdy aspekt naszego życia, a innowacyjne, szybko rozwijające się firmy będą nadal w czołówce wprowadzania nowych pomysłów na rynek, co zapewnia im sukces. – mówi Agnieszka Zielińska, Partner, Dział Doradztwa Finansowego Deloitte, Lider Programu Technology Fast 50 Central Europe.

fot. mat. prasowe

Pierwsza dziesiątka rankingu

Tytuł tegorocznego lidera trafił do brytyjskiej spółki Deliveroo.


W pierwszej dziesiątce znalazły się trzy firmy z Europy Środkowej: dwie z Czech i jedna z Litwy, w tym zwycięzca Technology Fast 50 spółka Kiwi.com. W pierwszej setce Fast 500 uplasowało się dziewięć firm z naszego regionu, w tym trzy z Polski. Oprócz Tooploox były to jeszcze Absolvent.pl i Cloud Technologies. Łącznie nasz kraj w EMEA Technology Fast 500 ma 25 reprezentantów. Siedem spółek pochodzi z Litwy, sześć z Chorwacji, pięć z Bułgarii i Czech, po cztery z Rumunii i Słowacji, trzy z Węgier oraz po jednej z Bośni i Hercegowiny, Estonii i Łotwy.

fot. mat. prasowe

Polskie firmy w rankingu

Spośród polskich firm najlepszą pozycję (37) zajęła spółka Tooploox.


Podobnie jak w poprzednich latach najliczniej reprezentowanym państwem jest Francja, z której pochodzą 97 spółki. Drugie miejsce należy do Wielkiej Brytanii (92), a trzecie do Holandii (50).

Tegoroczna edycja Deloitte Technology Fast 500 EMEA tradycyjnie została zdominowana przez spółki z sektora oprogramowania, które stanowią blisko 67 proc. całego zestawienia. Firm reprezentujących kategorię media jest 13 proc. Trzecie miejsce zajmują branże komunikacyjna i sprzęt komputerowy, zajmujący po około 6 proc.

fot. mat. prasowe

Zwycięzcy w poszczególnych sektorach

W sektorze oprogramowanie zwyciężyła firma Deliveroo (Roofoods Limited).


Informacje o rankingu
Ranking „Deloitte Technology Fast 500 EMEA” przedstawia 500 najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w regionie EMEA, a firmy uszeregowane są na podstawie tempa wzrostu osiąganych przychodów. Program jest globalny: oprócz rankingu EMEA są również dwa rankingi obejmujące region Asia Pacific oraz North America. Firmy nominowane do rankingu pochodzą z regionalnych konkursów (główna kategoria). Polska była uwzględniona w rankingu Technology Fast 50 Central Europe, który został opublikowany w październiku br.

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: