eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Rowerzyści wyprzedzają biegaczy, czyli aktywność fizyczna Polaków

Rowerzyści wyprzedzają biegaczy, czyli aktywność fizyczna Polaków

2016-12-13 11:52

Rowerzyści wyprzedzają biegaczy, czyli aktywność fizyczna Polaków

Rowerzyści © zozzzzo - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Aktywność fizyczna Polaków przybiera na sile. Już niemal połowa osób, które deklarują uprawianie sportu, korzysta z roweru, co sprawia, że to właśnie ta dyscyplina zyskuje miano najpopularniejszej. Od ubiegłego roku odsetek amatorów dwóch kółek podskoczył niemal o 1/5, tym samym rowerzyści wyprzedzili biegaczy. Na kolejnych pozycjach pod względem popularności plasują się piłka nożna, pływanie i siatkówka. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się crossfit, pilates czy nordic walking. Zobaczcie, co jeszcze wynika ze zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia badania Sponsoring Monitor.

Przeczytaj także: Zaczynasz bieganie? Zobacz, ile zostawisz w sklepie

Już 7 na 10 Polaków przyznaje, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy towarzyszyła im aktywność fizyczna. 90% tych osób uprawia sport co najmniej raz w tygodniu, a zaledwie 3% - raz w miesiącu lub jeszcze rzadziej.

Największą popularnością cieszy się jazda na rowerze, którą obecnie wybiera 46% Polaków. To znaczny wzrost względem minionego roku, kiedy odsetek ten był o 18 pkt. proc. mniejszy. Wówczas największą grupę aktywnych fizycznie stanowili biegacze, których teraz wyprzedzili rowerzyści. Na uwagę zasługuję fakt, że w rankingu 10 najpopularniejszych dyscyplin zagościły nowe, stosunkowo mało popularne dotąd aktywności jak np. pilates i crossfit.

Większa aktywność fizyczna Polaków to bez wątpienia następstwo coraz większej oferty dla amatorów sportu. Nowe kluby wyrastają jak grzyby po deszczu, coraz lepsze okazuje się wyposażenie obiektów sportowych, w tym siłowni, które pozwalają uprawiać sport bez względu na panujące warunki pogodowe. Nie bez znaczenia dla aktywnego stylu życia Polaków pozostają również oferowane przez pracodawców benefity sportowe. Sport przestał być zarezerwowany jedynie dla wybranych.
- Bogaty asortyment odzieży i sprzętu sportowego dostępny jest dla przeciętnego Kowalskiego nie tylko w specjalistycznych sklepach sportowych, ale i w głównych sieciach detalicznych, gdzie można skompletować odzież i sprzęt do uprawiania ulubionej dyscypliny podczas codziennych zakupów.- komentuje Marek Lekki z ARC Rynek i Opinia.

fot. mat. prasowe

Najczęściej uprawiane dyscypliny sportowe

46% aktywnych sportowo Polaków jeździ na rowerze.


fot. mat. prasowe

Częstotliwość uprawiania sportu

Zdecydowana większość Polaków uprawia sport – aż 70% osób deklaruje, że podejmowało aktywność fizyczną w ciągu ostatnich trzech miesięcy.


Informacja o badaniu
Sponsoring Monitor to największe kompleksowe badanie na temat sponsoringu w sporcie i kulturze w Polsce. Realizowane przez ARC Rynek i Opinia od kilkunastu lat, pozwala na obserwowanie trendów w powyższych obszarach. Metodologia badania: CATI (wywiady telefoniczne) i CAWI (wywiady online na epanel.pl). Próba N=1757, struktura próby odzwierciedla strukturę populacji Polski wg płci, wieku, województwa, wielkości miejscowości zamieszkania oraz wykształcenia. Termin realizacji badania: maj-sierpień 2016.

Przeczytaj także: Jaki sport uprawiają Polacy? Jaki sport uprawiają Polacy?

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: